PASJA ŻYCIA, czyli nasz koncert w Teatrze Rozrywki

Ta niezwykła orkiestra tworzy się i koncertuje tylko raz w roku. Nagrała już dwie profesjonalne płyty i gościła na kultowej Liście Przebojów radiowej "Trójki". 26 listopada 2011 ROKU na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w naszym dorocznym koncercie "PASJA ŻYCIA" wystąpiła po raz szósty DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA.

To nasi podopieczni, wraz z rodzicami i personelem medycznym - którzy pod opieką artystyczną magika instrumentów perkusyjnych prof. Piotra Sutta zabrali nas do świata znakomitej muzyki! Wspierał ich śpiewająco CHÓR DZIENNIKARZY - czyli reprezentanci różnych redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, oraz zaproszeni do projektu artyści: GRUPA MoCarta, RENATA PRZEMYK, zespół Oszibarack i ...Szymon Majewski w arii operowej (!)

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i wspaniałej publiczności!!! FANTASTYCZNA ENERGIA, NIESAMOWITE EMOCJE,PIĘKNE ZDJĘCIA, FILMY.  Koncert, który z klasą i humorem poprowadził Mirosław Neinert rozpoczęliśmy od zaprezentowania projektów zrealizowanych przez fundację w 2011 roku. Uhonorowaliśmy także STATUETKĄ" PRZYJACIEL FUNDACJI ISKIERKA" osoby i firmy wspierające nasze działania.

Część artystyczną prowadzoną przez prof. PIOTRA SUTTA rozpoczęła "Wieża" z musicalu "Metro". To była rozgrzewka, możliwości zarówno DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ jak i jedynego w swoim CHÓRU DZIENNIKARZY. Nowe brzmienie muzyki elektronicznej pojawiło się na scenie za sprawą zespołu OSZIBARACK , jako że zawsze staramy się łączyć różne style muzyczne i pokazywać nowe trendy.

Z ogromną fantazją i humorem wystąpiła GRUPA MOCARTA, która natomiast pokazuje jak muzyka klasyczna może być wciąż aktualna i inspirująca. Razem z dziećmi z orkiestry, muzycy towarzyszyli też występowi Szymona Majewskiego, który zmierzył się z arią "Skołuby" z opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki.

Wiele wzruszeń dostarczył występ RENATY PRZEMYK, która jeden z utworów wykonała z naszą podopieczną Natalią Pichnor. Wyśpiewane słowa: „razem łatwiej iść pod wiatr…” na długo zapadną w pamięć publiczności, która po brzegi wypełniła Teatr Rozrywki.

Chór Dziennikarzy fantastycznie zaśpiewał utwór "Pust wsiegda budiet sonce" w humorystyczny sposób nawiązujący do wyjazdu naszych podopiecznych na Międzynarodowe Igrzyska Zwycięzców w Moskwie oraz arcytrudnego "Mazura". Było bardzo różnorodnie, z pewnością nie tkliwie i na bardzo wysokim poziomie artystycznym, który był efektem ogromnego zaangażowania naszych szanownych profesorów oraz muzyków Benedykta Odya i Michała Kuzimskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i wszystkich wykonawców.

Gorąco Wszystkim dziękujemy i gratulujemy znakomitego koncertu!

W Chórze Dziennikarzy zaśpiewali: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś („Trójka” Program 3 PR), Szymon Majewski, Małgorzata Banasiewicz- Kawka (TVN), Monika Zalewska (Polsat), Sabina Dyla, Kamil Trzaska, Brygida Frosztęga – Kmiecik (TVP), Wioleta Niziołek (Echo Miasta) , Dariusz Kortko, Magdalena Bochenek, Beata Widłok-Żurek, Agnieszka Placek, Marcin Pietraszewski, Dorota Pastewka (Gazeta Wyborcza), Marek Twaróg, Marcin Kasprzyk, Maria Zawała, Maria Olecha, Anna Ładniuk, Katarzyna Pachelska, Małgorzata Powązka (Dziennik Zachodni), Łukasz Malina, Olga Wiśniowska, Agnieszka Śmietańska (NaszeMiasto.pl) Jacek Filus, Agnieszka Strzemińska, Anna Sojka, Anna Dudzińska (Polskie Radio Katowice), Iwona Spychała- Długosz (Gazeta Mikołowska), Agnieszka Skrzypczyk (Radio EM), Karolina Michalik, Milena Kubicka (Radio CCM), Aleksandra Ludwiczak, Marzena Wicher (Radio Fest), Agnieszka Zbrojewska, Gabriela Kokott (Radio Piekary), Wojciech Zawadzki, Marlena Skoczylas (Chorzowianin), Adrian Grad (Onet.pl)