Wystawa na lotnisku i kalendarz charytatywny Katowice AirPort

Co łączy chore dzieci i pasjonatów lotnictwa?

Marzenia o mocy i nieograniczonych możliwościach, patrzenie ponad horyzont i wyobraźnia. Podążanie za pasją i radość życia. Łączy ich też  wyjątkowy kalendarz Katowice AirPort na 2016 rok.

iskierka_i_lotnisko_2

Od 12 stycznia 2016 roku w Hali Odlotów na Lotnisku w Katowicach Pyrzowicach można obejrzeć WYSTAWĘ, na której obok fantastycznych zdjęć lotniczych, możecie  poznać podopiecznych ISKIERKI.

Trwa sprzedaż kalendarza charytatywnego Katowice Airport na rok 2016. Jego strony zdobią fotografie najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych statków powietrznych, które można spotkać zarówno na co dzień, jak i od święta, na pyrzowickim lotnisku. Zdjęcia, co dodaje im wyjątkowego uroku, zostały wykonane o różnych porach roku oraz dnia i nocy. Wydawnictwo ma wymiary 60 cm x 85 cm i składa się z ośmiu, lakierowanych, dwustronnych kart. Zdjęcia do kalendarza zostały wybrane w ramach konkursu zorganizowanego przez Katowice Airport. Ich autorami są pyrzowiccy Spotterzy, czyli fani fotografii lotniczej.

Kalendarz można kupić poprzez oficjalne konto Katowice Airport na portalu aukcyjnym Allegro, jego cena to 55 zł. Sprzedaż prowadzona będzie do wyczerpania nakładu.

Zamów na stronie:  kalendarz.katowice-airport.com

iskierka_i_lotnisko_2

Po raz pierwszy w historii, pyrzowickie lotnisko zdecydowało się na sprzedaż swojego kalendarza i na przeznaczenie całego zysku na rzecz Fundacji ISKIERKA z którą współpracuje od kilku lat. Port wspiera Fundację, przez umożliwienie realizacji zbiórki publicznej na terminalach pasażerskich, organizacje wycieczek po lotnisku dla podopiecznych Fundacji i promowanie jej działań poprzez wydawnictwa własne i organizację wystaw na terenie terminali.

"Nie ma nic piękniejszego niż pasja i radość życia, a właśnie pełni tych przymiotów są podopieczni Fundacji ISKIERKA. Zaszczytem jest dla nas fakt, że możemy wspierać działania tej organizacji, która od lat pomaga dzieciom i ich rodzinom w bohaterskiej walce z nowotworami. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że cały zysk ze sprzedaży naszego kalendarza na rok 2016 przeznaczymy na rzecz Fundacji. Wierze, że nasz projekt spotka się z dużym, pozytywnym odzewem" – powiedział Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Zgodnie z tradycją w tym roku swój kalendarz wydała także Fundacja ISKIERKA. Na zdobiących go zdjęciach znaleźli się podopieczny śląskich dziecięcych oddziałów onkologicznych, które na pewien czas zmieniły się w studio fotograficzne. Sesje odbywały się także w plenerze. Te magiczne chwile uchwyciła w światłoczułej materii Ewa Miketa.

"Różne formy współpracy z biznesem pozwalają czerpać z wzajemnych doświadczeń i kompetencji. Uczą mądrego pomagania, które przekłada się na konkretną pomoc potrzebującym. Jestem przekonana, że kiedy cel jest wspólny, zawsze można się spotkać w pół drogi. W tej akcji, chore dzieci i miłośników lotnictwa połączyła wyobraźnia, podążanie za pasją i radość życia. Pozornie odległe światy, ale cel wspólny. Dochód ze sprzedaży obu wydawnictw przeznaczymy bowiem na zakup sprzętu medycznego dla śląskich ośrodków onkologicznych, w których na co dzień walczą o zdrowie nasi mali marzyciele" – powiedziała Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA

iskierka_i_lotnisko_2

Oglądajcie, kupujcie, pomagajcie! To piękna akcja:)