Segregator Onkorodzica już w Krakowie

Segregator Onkorodzica - innowacyjne narzędzie dla rodziców po diagnozie choroby nowotworowej u dziecka jest już dostępne na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 15 marca został on oficjalnie przekazany przez prezeskę ISKIERKI, Jolantę Czernicką-Siwecką, oraz przedstawicieli portalu onkorodzice.pl - Ewę Majewską i Adriana Urbanka.

W roku 2024 planowana jest promocja i dystrybucja "Segregatora" na kolejnych oddziałach w Polsce.

Pierwsze recenzje po pilotażu wskazują, że Segregator Onkorodzica zaspokaja potrzeby nie tylko rodziców, ale i środowiska medycznego.

„Moment rozpoznania choroby nowotworowej jest dla całej rodziny ogromnym wstrząsem, który zmienia dotychczasowe życie wszystkich jej członków. Większość rodziców boryka się z lękiem i strachem o zdrowie i życie dziecka. Konieczne jest udzielenie im  możliwie szerokiego wsparcia ze strony całego zespołu leczącego. Rozmowa na temat diagnozy, leczenia i rokowania wymaga przekazania rodzicom bardzo wielu trudnych informacji. Dane zawarte w segregatorze oraz zamieszczone tam odnośniki do rzetelnej wiedzy na portalu”onkorodzice.pl.”, stanowią źródło niezbędnych oraz rzetelnych informacji o chorobach nowotworowych u dzieci i wskazówek dotyczących pobytu dziecka w oddziałach onkologicznych, co ułatwi adaptację do nowej trudnej sytuacji życiowej. Rodzic, który zrozumie istotę choroby, jej leczenie oraz potrzebę stosowania wymaganych procedur, będzie lepiej współpracował z zespołem leczącym, szybciej przełamie strach”- mówi profesor Walentyna Balwierz, ordynator Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.