Komputery

Fundacji ISKIERKA udało się pozyskać 15 zestawów komputerowych
Ze względu na zły stan zdrowia na skutek powikłań, m.in. po chemioterapii oraz utrudnienia w normalnej edukacji, wielu podopiecznych fundacji ma minimalne szanse na podjęcie przyszłej pracy zawodowej. Ich rodziny, obciążone także wysokimi kosztami leczenia i wieloletnim pobytem dziecka w szpitalu często nie mogą pozwolić sobie na zakup np. komputera. Dzięki pomocy sponsorów, Fundacji ISKIERKA udało się pozyskać 15 zestawów komputerowych, które właśnie zostały przekazane do użytku domowego pacjentom dwóch dziecięcych oddziałów onkologicznych na Śląsku.

Osiem trafiło do podopiecznych Kliniki Pediatrii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu a siedem do dzieci i młodzieży z Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego w Chorzowie. Niebawem kolejne zestawy komputerowe trafią także do Górnośląskiego Centrum Zdrowia i Matki w Katowicach.

Przekazany sprzęt komputerowy, nie tylko stworzy im możliwość samodzielnego kształcenia się i zdobywania kwalifikacji, ale przede wszystkim aktywacji na rynku pracy.

Dla maluchów, takich jak na przykład 7- letni Wiktor z Zabrza (na zdjęciu), to także spełnienie marzenia, marzenia o grach, o których z takim zapałem opowiadają koledzy, czy o łatwiejszym kantacie np. z a pośrednictwem internetu z innymi rówieśnikami.
2006_02_komputery_1%5B1%20%3D%22undefined%22%5D