Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej w Filharmonii

Koncert był prezentacją pięknego, muzycznego eksperymentu, jakim było nagranie profesjonalnej płyty z dziećmi grającymi na instrumentach perkusyjnych a na co dzień zmagających się z rakiem. Tak w Studio Radia Katowice powstało nasze pierwsze wydawnictwo pt. „Podróże do Krainy Fantazji”, które okazało się w nakładzie 3 000 egz.

Na płycie naszym podopiecznym towarzyszyli: aktorka Dorota POMYKAŁA i wokalista zespołu Myslovitz – Artur ROJEK. A za całość  – pod dyrekcją artystyczna PIOTRA SUTTA. Artystyczne efekty tego wydawnictwa zadziwiły zarówno uczestników-amatorów, jak i profesjonalistów, którzy towarzyszyli nam w tej muzycznej podróży do krainy dziecięcej wyobraźni.

8 grudnia 2006 na deskach Filharmonii Śląskiej, można było usłyszeć na żywo, jakie niezwykłe talenty drzemią w tych małych duszach! Ah, co to był za koncert!!! Muzyka połączyła wszystkich: profesjonalnych artystów, dzieci i ich rodziny, personel medyczny a nawet pracowników Fundatora Fundacji – Firmy Infovide-Matrix SA, którzy utworzyli CHÓR INFORMATYKÓW przygotowany przez chórmistrza -Grzegorza Rubina.

Połączyła, aby przełamać stereotypy dotyczących myślenia o chorobie nowotworowej, artystycznej twórczości chorych dzieci oraz tego, w jaki sposób można pomagać.

Piękny spektakl muzyczny, ogromne emocje, wspaniała atmosfera!

Wystąpili:

• Dziecięca Orkiestra Onkologiczna z gościnnym udziałem Artura Rojka
    /akompaniament: Paweł Kaczmarczyk/ pod batutą prof. Piotra Sutta
  • Gdańska Grupa Perkusyjna „Jeunesses Musicales” pod batutą prof. Piotra Sutta /Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy/
  • Poezja ks. Jana Twardowskiego popłynęła z ust aktorki Teatru Ślaskiego Ewy Leśniak

a śpiewała cała, licznie zgromadzona, publiczność:)

Koncert poprowadził: Jacek Filus

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a tym, co pomogli nam w realizacji tego szalonego pomysłu – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!