Świąteczne aukcje i kiermasze

W grudniu 2006 miały miejsce jeszcze dwa wydarzenia, podczas których mogliśmy zbierać fundusze na dalszą realizację naszych projektów. I tak, podczas zorganizowanego 11 grudnia na Scenie Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie przez Harvard Business Review Polska „Koncertu Wigilijnego Anny Serafińskiej ”, odbyła się aukcja na rzecz Fundacji „Iskierka”. Natomiast 18 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez ING Bank w Katowicach do wzięcia udziału w Kiermaszu Świątecznym.

W Warszawie na licytacje wystawiono 6 prac wykonanych przez małych podopiecznych Fundacji podczas warsztatów plastycznych. Było to piękne mozaiki, witraż oraz obrazy malowane na jedwabiu. Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać łączną kwotę 10 037,00 zł. Fundację reprezentowała Aneta Klimek-Jędryka, dyrektor biura fundacji, która współprowadziła aukcję.

Przeznaczona ona będzie na rzecz zakupu specjalistycznego urządzenia do oczyszczania powietrza dla śląskich dziecięcych oddziałów hemato-onkologicznych, które radykalnie zwiększa szansę dzieci w walce z chorobą.

Organizatorom: Harvard Business Review Polska, Infovide-Matrix, Millennium Bank oraz Firmie "Domański Zakrzewski Palinka" i uczestnikom aukcji bardzo dziękujemy za inicjatywę.

W Katowicach, pracownicy ING Banku oraz zaproszeni gości mogli zakupić za symboliczne "cegiełki" piękne anioły. Wykonane techniką witrażu lub po prostu z kolorowego papieru przez podopiecznych Fundacji na warsztatach plastycznych które odbywają się przez cały rok na oddziałach, trafiły na Święta do wielu domów. Dochód z Kiermaszu (prawie 1 000 zł) oczywiście zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i polecamy się w Nowym Roku:)