WARSZTATY WYOBRAŹNI

Nie od dziś wiadomo, że dzieci obdarzone są wieloma talentami. Nie przejmują się, że nie potrafią malować, bo przecież wszystkie dzieci malują pięknie! Dopiero później, kiedy stają się dorosłe, często zapominają jak cudownie jest bawić się kolorem i że bluza pomalowana niechcący zieloną farbą nie jest brudna, tylko kolorowa. My staramy się o tym pamiętać i tę pamięć rozwijać nieustannie w czasie różnego rodzaju warsztatów twórczych, które nasi przyjaciele artyści przeprowadzają na Oddziałach. Również Magda Kobierecka, znana jako Kredzia, z Fundacji Spełnionych Marzeń z Warszawy pojawiła się już kilka razy, żeby uświetnić warsztaty swoimi pomysłami. Całoroczne funkcjonowanie warsztatów artystycznych na śląskich oddziałach onkologii dziecięcej koordynuje, a także prowadzi z ramienia Fundacji „Iskierka”- Mariola Czernohorska, która swoja kreatywnością, humorem i wyobraźnią zaraziła niejednego małego i dużego sceptyka.

A tworzą się tam naprawdę różnorodne dzieła. Witraże, mozaiki, malowanie na jedwabiu, czy zupełnie spontaniczne malowanie konika drewnianego. Niezależnie od tego, co robimy – zawsze jest miło i twórczo, bo dzielimy się pięknem wyobraźni, którą każdy z nas w sobie skrywa. Często te skrawki naszej wyobraźni „wyfruwają” ze szpitala i trafiają poprzez aukcje do ludzi wielkiego serca, gdzie rozjaśniają ściany domów czy biur. Bo my chcemy dzielić się sobą i dziecięcą wrażliwością, która potrafi nawet najbardziej ponurą chwilę dnia rozpromienić…