SPEKTAKLE NA ODDZIAŁACH

Nie wszystkie dzieci mogą brać udział w wyjściach do opery, teatru czy muzeum  w ramach naszego projektu: "Kultura - a co to takiego"  z przyczyn zdrowotnych, dlatego  zorganizowaliśmy cykl spektakli teatralnych na oddziałach szpitalnych . Pierwszy spektakl miał miejsce w Katowicach we wtorkowe popołudnie 16 października na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki, drugi 8 listopada w Chorzowskim Centrum Centrum Pediatrii i Onkologii, a do Zabrza aktorzy zawitają już 16 listopada 2007 roku.

Przedstawienie: "Na straganie, czyli z życia jarzyn" na podstawie wierszy Jana Brzechwy przygotowali dla tej bardzo wymagającej widowni aktorzy  Danuta Wyszogrodzka-Dindorf i Marek Dindorf , na codzień związani z Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Kukiełki, lalki, pacynki, piąkne rekwizyty i scenografia, to wszystko sprawiło, że szpitalny korytarz na te kilka wyjątkowych chwil zamienił się w prawdziwy teatr. Widownia wspólnie z aktorami śpiewała piosenki, a po spektaklu bardzo dociekliwie zasypywała pytaniami o tajniki teatralnej sztuki. Nawet panie pielęgniarki dały się porwać w ten piękny świat wyobraźni i razem ze swoimi podopiecznymi recytowały wiersze Brzechwy, które doskonale pamiętają z własnego dzieciństwa.