Oficjalne przekazanie sprzętu dzięki inicjatywie Wojewody Śląskiego

Oficjalne przekazanie sprzętu medycznego zakupionego dzięki inicjatywie Wojewody Śląskiego

W poniedziałek, tuż przed świętami, 29 marca 2010 roku odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu medycznego zakupionego za ok. 130 tyś. złotych przez Fundację ISKIERKA, dzięki środkom zebranym podczas BALU CHARYTATYWNEGO WOJEWODY ŚLĄSKIEGO, który odbył się 6 lutego 2010 roku.

Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk spotkał się z podopiecznymi śląskich oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Zabrzu, Chorzowie i Katowicach, ich ordynatorami oraz przedstawicielami mediów.

Zakupiono  15 pomp infuzyjnych  (po 5 na każdy z oddziałów), czyli  urządzeń do ciągłego (lub systematycznego) i dokładnego dawkowania leków, będących niezbędnym elementem w procesie leczenia onkologicznego a które ze względu na bardzo intensywną eksploatację wymagają częstej wymiany. Dzięki środkom pozyskanym poprzez organizacje balu mogliśmy także zakupić  dodatkowy sprzęt medyczny zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali. I tak, na oddział w Zabrzu trafi wysokiej klasy  kardiomonitor i pulsoksymetr , na oddział do Chorzowa  4 specjalistyczne urządzenia do oczyszczania powietrza  dla sal reżimowych, a do Katowic:  hydrauliczny stół rehabilitacyjny do terapii neurorozwojowej i goniometr . Dystrybutorzy sprzętu medycznego wsparli inicjatywę i udzielili atrakcyjnych rabatów, a dodatkowo firma EfMed ufundowała ciśnieniomierze na każdy z oddziałów.

Za pozostałe zebrane podczas balu środki Iskierka zorganizuje m.in.  wakacyjny obóz żeglarski  dla swoich podopiecznych. Wcześniej, od 7 do 9 kwietnia, w Wiśle odbędą się warsztaty będące elementem budowania grupy wsparcia dla mam, których dzieci odeszły.  Podobne warsztaty Fundacja planuje w przyszłości dla ojców w tej samej sytuacji.

Spotkanie odbyło się w bardzo wiosennej atmosferze. Dzieci przygotowały piękne wiersze i obdarowały Wojewodę świątecznymi ozdobami. Ordynatorzy dziecięcych oddziałów onkologicznych w czasie spotkań z wojewodą poruszali kwestie związane z  procesem leczenia trudnych przypadków nowotworów, sytuacją finansową szpitali i potrzebą systemowych zmian w służbie zdrowia.
W Chorzowie Wojewoda wpisał się także na specjalnej pamiątkowej ścianie z dedykacją dla podopiecznych Iskierki:

„Nadzieja przychodzi do człowieka
wraz z drugim człowiekiem…”

Bardzo dziękujemy Wojewodzie Śląskiemu Zygmuntowi Łukaszczykowi oraz wszystkim, którzy wsparli inicjatywę balu charytatywnego, przyczyniając się do zakupu sprzętu medycznego, ponoszenia jakości życia małych pacjentów i promowania współpracy rożnych środowisk na rzecz filantropii.