Z Toyotą...w Tatry!

Wyjazd w góry i spływ Dunajcem były marzeniem 5-letniej Marty. W ramach projektu: "Z Toyotą w Świat" w dniach 7-9 września wyruszyliśmy zatem w piękne polskie Tatry...

"Marta leczy się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach od marca 2010 roku, zachorowała mając 3,5 roku. Cierpi na nerczaka płodowego obustronnego, po 14 miesiącach chemioterapii udało zakończyć się leczenie na oddziale i jest pod opieką poradni onkologicznej w Katowicach. Jako miłe zakończenie pobytów szpitalnych udało się zrealizować jedno z marzeń Martusi, wyjazd do Zakopanego i spływ Dunajcem.

Pewnego wrześniowego poranka wyruszyliśmy z Czechowic-Dziedzic do Chorzowa pod salon Toyoty, gdzie czekał na Nas samochód, oraz dla każdego paczka na podróż. Po spakowaniu bagażu wyruszyliśmy w drogę w kierunku Zakopanego. Naszym pierwotnym celem była skocznia, oraz Gubałówka. Jako rodzicom niezmiernie miło było obserwować jak Marta nie może opanować zachwytu tak olbrzymimi górami, po raz pierwszy w życiu miała z nimi styczność. Dopełnieniem atrakcji były skoki na trampolinie oraz nie jeden zjazd z toru saneczkowego na Gubałówce. Wieczorem udaliśmy się do Białki Tatrzańskiej do uroczego pensjonatu "Bania" na miejsce naszego zakwaterowania, które również zrobiło olbrzymie wrażenie na Marcie ze względu na wspaniale urządzony góralski styl wnętrza.

Następnego dnia naszym celem było "Morskie Oko", oraz "Kasprowy Wierch" oba zamierzenia udało Nam się zrealizować, frajdą dla małej Iskiereczki była również jazda bryczkami konnymi, które pomogły Nam w przemieszczaniu się na dalekich odcinkach. Podsumowaniem dnia było zwiedzanie "domku do góry nogami" w Zakopanym - dostarczyło to ogromnych wrażeń nie tylko Marcie, ale również nam rodzicom. Po trudach dnia wróciliśmy do miejsca naszego zakwaterowania.

Ostatni dzień naszej wycieczki przeznaczony został na Spływ Dunajcem. Udaliśmy się więc w Pieniny. Martusia zachwycona była widokami jak również sama podróż tratwą budziła wiele emocji, gdyż mogliśmy obserwować pływające obok nas ryby, kaczki oraz rozmaite ptactwo. Po spływie wyruszyliśmy w stronę Ślaska, gdzie nasza przygoda niestety musiała się zakończyć.

Składamy gorące podziękowania Fundacji ISKIERKA" sponsorom: Toyocie "Czajka-Auto" oraz gościnnemu  Pensjonatowi  i Termie "Bania" w Białce Tatrzańskiej. Dziękujemy, iż mogliśmy wspólnie po trudach ciężkiego leczenia zrealizować nasz wspólny rodzinny wyjazd."

- Małgorzata, Tomasz Mglej i nasza Martusia