Fakty TVN o przekazaniu technologii Kinect dla Warszawy

Z przyjemnością informujemy, że 21 października 2011 w głównym wydaniu  FAKTÓW TVN  ukazał się materiał o naszym projekcie:  "Kinect - innowacja w rehabilitacji!"

Był zapowiedzią przekazania kolejnego zestawu tejże technologii dla oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka "Instytut-Pomnik" w Warszawie (25 X 2011 r.) i dla "Domu Rodzica" (26 X 2011 r.) - całodobowego ośrodka wsparcia psychologiczno-socjalnego dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową, prowadzonego przez Fundację "Spełnionych Marzeń". Tym samym z naszym projektem trafiliśmy do Warszawy.

Cieszy nas bardzo, że kolejne ośrodki włączają się do naszego ogólnopolskiego projektu, dając tym samym radość chorym dzieciom i możliwość atrakcyjnej formy rehabilitacji.

Relacja:  Gazeta Wyborcza/Stołeczna

Kolejne zestawy technologii Kinect przekazanej przez Polski Oddział Microsoft trafią przed końcem roku do Olsztyna (9 XI)  i Gdańska (7 XII).

Fundacja ISKIERKA: Informacja Prasowa 20 X 2011

Czy w szpitalu można zagrać w siatkówkę plażową lub zaadoptować małego tygrysa?

INNOWACJA W REHABILITACJI!
PRZEKAZANIE NAJNOWSZEJ TECHNOLOGII KINECT
dla podopiecznych ośrodków onkologii dziecięcej w Warszawie

Dzięki najnowszej technologii Kinect na konsolę Xbox 360 - długotrwałe pobyty w szpitalach można wypełnić dzieciom chwilami radości, odreagowania stresu towarzyszącego chorobie a przede wszystkim atrakcyjnej i mobilizującej formie rehabilitacji ruchowej.

To ogólnopolski projekt innowacyjnego zastosowania gier komputerowych w procesie rehabilitacji dzieci onkologicznych i wsparcia terapeutycznego (pracy fizjoterapeutów, psychologów i pedagogów) na dziecięcych oddziałach szpitalnych, realizowany przez Fundację ISKIERKA w 2011 roku dzięki wsparciu firmy Microsoft. Chore dzieci mogą np. zaprzyjaźnić się i pogłaskać najbardziej urocze zwierzaki na świecie, poczuć zew prawdziwej przygody, zagrać w siatkówkę plażową, w tenisa stołowego bądź trenować lekkoatletykę, piłkę czy kręgle. Istotą tej technologii jest sensor ruchu - niewielkie urządzenie, które, skanując ciała graczy, przenosi ich sylwetki do wirtualnego świata na ekranie telewizora. W efekcie gracze widzą siebie jako postaci z gry, a każdy wykonany przez nich gest wywołuje identyczną reakcję ich bohatera. Nie potrzeba żadnych czujników ani kabli. Dzieci mają swobodę ruchu, skaczą, pokonując przeszkodę, balansują ciałem, by nie wypaść np. z „łódki”. Fantastyczna zabawa a jednocześnie efektywna rehabilitacja ruchowa!

Sprzęt z powodzeniem już funkcjonuje w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu. Teraz trafi także do Warszawy. Oficjalne przekazanie oraz prezentacja możliwości technologii Kinect odbędzie się:

• 25 października 2011 roku (wtorek), o godz. 13.00

w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka „Instytut-Pomnik”
Ordynator: prof. dr hab. n. med. Danuta Perek
(Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa, budynek E, piętro VII)

• 26 października 2011 (środa), o godz. 11.00

w „Domu Rodzica” Fundacji Spełnionych Marzeń
(ul. Oleandrów 6 (I piętro), 00-629 Warszawa)

„Dom Rodzica” to całodobowy ośrodek wsparcia psychologiczno - socjalnego dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzin. Działalność ośrodka dedykowana jest wszystkim warszawskim dziecięcym ośrodkom onkologicznym, w których leczą się dzieci z całej Polski.

Podczas spotkania z mediami zaprosimy do wspólnej zabawy, wstania z łóżka, czy fotela małych pacjentów, ich rodziców i personel medyczny. O projekcie opowiedzą:

• Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Zarządu Fundacji ISKIERKA
  • Barbara Dyluś, Community Affairs Coordinator, Polski Oddział Microsoft

Polecamy film o zastosowaniu KINECT w rehabilitacji.