DZIEŃ Z ISKIERKĄ - akcja społeczna

Mówiąc o tym, czym na co dzień zajmuje się Fundacja ISKIERKA niejednokrotnie słyszymy stwierdzenie: „To musi być bardzo trudne, te biedne chore dzieci…” . Rzecz w tym, że my nie widzimy w nich „biednych, chorych dzieci”, ale po prostu DZIECI lub młodzież, które potrzebują akceptacji ich zaistniałej sytuacji, zrozumienia bez oceniania i przyklejania etykietek.

Kilka lat temu namówiliśmy katowicką redakcję Gazety Wyborczej, aby jednego dnia nasi podopieczni mogli zostać zespołem redakcyjnym. Aby mogli stworzyć własną gazetę pokazującą świat z ich perspektywy, zmaganie z się chorobą, opowiedzieli o trudnych i wspaniałych momentach  (link do Gazety z ISKIERKĄ). Celem naszej kolejnej akcji„DZIEŃ Z ISKIERKĄ” było „oswajanie” choroby dzieci i łamanie stereotypów. A że Fundacja ISKIERKA lubi niekonwencjonalne metody, narzędziem które postanowiliśmy tym razem zastosować były nowe technologie.

22 lutego 2012 przeprowadziliśmy akcję społeczną„DZIEŃ Z ISKIERKĄ”. Za pomocą sms’ów, e-maili, zdjęć, filmików i wpisów na specjalnej stronie Facebooka udostępnionej przez Gazetę Wyborczą, podopieczni ISKIERKI  mogli opisać swój świat: swoje marzenia i obawy oraz zmagania się z chorobą nowotworową. Oj działo się! Fantastyczne zdjęcia, filmy, słowa, rysunki dzieci.

Dziękujemy że byliście z nami!

Materiały z całej akcji będą też  inspiracją dla Adama Nowaka, lidera zespołu RAZ DWA TRZY, który podjął wyzwanie skomponowania utworu dla iskierkowej DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ, która we wrześniu tego roku nagrywa kolejną, już trzecią płytę!

foto: Archiwum Fundacji ISKIERKA i Agencja Gazeta (fot. G. Celejewski)