Warsztaty"KODUj z ISKIERKĄ"

W dniach 6-8.03.2012 roku na trzech oddziałach onkologii dziecięcej w Chorzowie, Katowicach i w Zabrzu zorganizowaliśmy projekt wraz z polskim oddziałem Microsoft pod nazwą"KODuj z ISKIERKĄ". Polegał on na przeprowadzeniu szkoleń dla dzieci i młodzieży z zakresu zapoznania się ze środowiskiem KODU, umożliwiającym zaprojektowanie własnej gry komputerowej.

Nasi podopieczni podczas 2 godzinnego spotkania mogli pracować na udostępnionych laptopach i uczestniczyć w kolejnych lekcjach aplikacji, tworząc gry wedle własnego pomysłu. Robili to z dużą łatwością i intuicyjnie przechodząc na kolejne etapy aplikacji. Na koniec spotkania pacjenci otrzymali gadżety upominkowe oraz na nośnikach USB aplikację, którą mogli zainstalować na swych domowych komputerach, aby rozwijać własne pomysły.

Projekt KODU-j z ISKIERKĄ stanowi kontynuację i twórcze rozwinięcie zarówno projektu „Kinect - Innowacja w rehabilitacji” jak i "Laboratorium gier dla dzieciaków”, którego pierwsza edycja miała miejsce w biurze Microsoft w Warszawie, w terminie 27 – 29 lipca 2011 r.

Lekcje środowiska KODU  były dodatkowo połączone z nauką/wykorzystaniem języka angielskiego, ponieważ  język występujący w Kodu to dosłownie kilkanaście angielskich czasowników i rzeczowników. Łukasz  Foks – prowadzący - stworzy atrakcyjną, kolorową tabelę z listą słówek, która była używana na zajęciach .

8 marca, w sali konferencyjnej chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii,  wolontariusze, którzy włączyli się do akcji, a także pacjenci chcący poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę w tym temacie mieli okazję do uczestnictwa w osobnym szkoleniu. Przeszkoleni wolontariusze dzięki temu stanowić będą dodatkowe wsparcie oraz „zaplecze” dla dalszych działań Iskierki w tym temacie.