VII Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego jest największą imprezą muzyczną województwa śląskiego, na której rokrocznie w unikatowym repertuarze występują czołowi artyści świata. Od 14 do 30 kwietnia 2012 roku na 20 koncertach festiwalowych prezentują się znakomici artyści, niejednokrotnie w premierowym repertuarze. Centra Kultury oraz Stowarzyszenie Gorczycki.pl postanowiły przekazać złotówkę od sprzedaży każdego biletu na występy największych gwiazd: Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Stanisława Soyki i Waldemara Malickiego na rzecz naszej fundacji.

Podczas festiwalu promowana jest także nasza Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod batutą prof. Piotra Sutta. Każdy kto kupił bilet otrzymuje płytę „MOC MARZEŃ” nagraną w 2009 roku z udziałem Natalii Kukulskiej, Miki Urbaniak oraz Me Myself And I.

Publiczność festiwalową zapraszamy także na tegoroczny koncert Fundacji ISKIERKA, który odbędzie się 1 grudnia 2012 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, z udziałem n.in. zespołu Raz Dwa Trzy i Renaty Przemyk. We wrześniu nagrywamy bowiem kolejną, już trzecią płytę Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej: „PASJA ŻYCIA” Szczegóły wkrótce…

Organizatorom dziękujemy a wszystkim gorąco polecamy ten wyjątkowy festiwal!