Fundacja ISKIERKA w finale konkursu o tytuł „Dobroczyńca roku 2011"

29 maja 2012 gościliśmy na Jubileuszowej Gali Finałowej XV edycji konkursu "Dobroczyńca Roku". Projekt Fundacji ISKIERKA „Kinect- Innowacja w rehabilitacji” realizowany we współpracy z polskim oddziałem Microsoft został zakwalifikowany do finałowej ”4” w kategorii „Współpraca firmy z organizacją pozarządową. Firma duża”. Nominowani w konkursie co roku prezentują najlepsze praktyki w obszarze społecznego zaangażowania biznesu. Tym bardziej jest nam miło, że spośród 100 zgłoszonych projektów, nasz zyskał takie uznanie Kapituły Konkursowej.
29 maja 2012 gościliśmy na Jubileuszowej Gali Finałowej XV edycji konkursu, podczas której wręczono statuetki dla laureatów. Fundację ISKIERKA reprezentowały Prezes Fundacji Jolanta Czernicka-Siwecka, Dyrektor Biura Fundacji Aneta Klimek-Jędryka. Obecna także była Barbara Dyluś, Community Affairs Coordinator, Polskiego Oddziału Microsoft  i opiekun projektu. Pomimo tego, iż nominowany przez nas projekt nie zdobył głównej nagrody i tak bardzo się cieszymy i chcemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy  oddali na nas głosy. Wasze wsparcie i uznanie jest dla nas najlepszą motywacją do działania. Dziękujemy!

"Dobroczyńca Roku"  to największy i najdłużej działający w Polsce konkurs nagradzający społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw (czyli tzw. CCI – Corporate Community Involvement, który z kolei jest częścią społecznej odpowiedzialności biznesu, z angielskiego CSR – Corporate Social Responsability). Konkurs odbywa się nieprzerwanie od 1997 roku i co roku zbiera nominacje firm dużych i małych, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wspierały działalność społeczną organizacji pozarządowych lub same realizowały projekty na rzecz społeczności, w której funkcjonują. Rozdanie nagród podczas jubileuszowej gali 18 kwietnia 2012 r.

W skład Kapituły Konkursu w tym roku weszli: Henryka Bochniarz - Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, Anna Potocka - Wiceprezes Business Centre Club, Zbigniew Niemczycki - Prezes Polskiej Rady Biznesu, Jerzy Koźmiński - Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Maciej Owczarek- Prezes ENEA S.A., Roman Młodkowski - Dyrektor Programowy TVN CNBC, Jerzy Karwelis - Mentor Fundacji Dobra Sieć, Grzegorz Kiszluk - Redaktor Naczelny Magazynu Brief, Kazimierz Krupa - Redaktor Naczelnego Magazynu Forbes.