ISKIERKOWA REPREZENTACJA POLSKI na III Międzynarodowych Igrzyskach Zwycięzców" w MOSKWIE

WYJĄTKOWA REPREZENTACJA POLSKI  NA „III MIĘDZYNARODOWYCH IGRZYSKACH ZWYCIĘZCÓW” W MOSKWIE DLA DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ.

13 naszych podopiecznych ze śląskich ośrodków onkologicznych w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie, jako REPREZENTACJA POLSKI pojechało do MOSKWY na „III Międzynarodowe Igrzyska Zwycięzców”. Ta niezwykła impreza sportowa była organizowana w dniach 30 maja - 3 czerwca 2012 roku przez rosyjską Fundację „Podaruj Życie” (www.podari-zhizn.ru). Do współpracy przy organizacji grupy polskiej Fundacja ORIMARI, także w tym roku zaprosiła Fundację ISKIERKA, której szefowa, Jolanta Czernicka-Siwecka była pomysłodawcą formuły zawodów sportowych dla dzieci z chorobą nowotworową.

„Tak naprawdę to każde z tych dzieci powinno dostać platynowy medal za to, że parę lat temu podjęło walkę na najdłuższym dystansie: o swoje życie, pragnienia i marzenia” – podkreśla. W tym roku kibicowała im wraz z rodzicami w sportowych zmaganiach.

Udział wzięło ponad 350 dzieci onkologicznych z 12 stron świata, m.in. z Rosji,  Niemiec, Anglii, Węgier, Rumuni, Turcji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy.

Podopieczni Fundacji ISKIERKA startowali w kilku dyscyplinach, takich jak: lekkoatletyka, pływanie, piłka nożna, tenis stołowy, szachy, strzelectwo.

ZDOBYLI aż  8 medali!!!

Kuba Rzenno - złoty medal w bieganiu oraz brązowy medal w piłce nożnej,
Jagoda Fober - srebrny medal w pływaniu,
Natalia Pichnor - brązowy medal w pływaniu
Paweł Kobylka - srebrny medal w pływaniu,
Wiktoria Wielgocka - srebrny medal w tenisie stołowym
Bartek Nawrot - srebrny medal w tenisie stołowym
Łukasz Melkowski – srebrny medal w piłce nożnej

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OGROMNIE SIĘ CIESZYMY!!!

Organizatorzy zadbali też o wiele atrakcji: zabawy, gry, występy artystów, igrzyska są bowiem w Moskwie wielkim wydarzeniem. Po zmaganiach sportowych uczestnicy mogli także zwiedzić uroki stolicy Rosji i wrócili pełni wrażeń!

"Między konkurencjami sportowymi korzystałyśmy ze wspólnych zabaw: wyszywanie ozdób, produkcja zapachowych mydełek, malowanie ciała, gra w tenisa stołowego. Padający deszcz tylko wzmacniał wielkość przygody, szelest płaszczy foliowych i mamroczących przejaśnień pozostanie w naszych wspomnieniach jak chwile chwały gdy uczestnicy naszej reprezentacji zdobywali kolejne medale. Po powrocie do domu nadal pod nosami wołamy “maladziec! maladziec!” czyli WIELKI ZUCH!.."
Laura z mama Ewą

"Największe wrażenie wywarło na mnie zdobycie medalu w pływaniu; podobały mi się całe zawody. Fajnie, że poznałem nowych kolegów. Świetnie, że było tak dużo dodatkowych atrakcji (dmuchańce, koniki pluszowe do jeżdżenia itp.) i bardzo cenne, że można było z nich do woli korzystać."
Paweł z tatą Tomaszem

"Nasze emocje i przeżycia  sięgnęły zenitu, a wszystko dzięki WAM, FUNDACJI ISKIERKA. Julia razem ze mną była podekscytowana lotem samolotem, który przeżywałyśmy po raz pierwszy. Na miejscu byliśmy bardzo ciepło przyjęci przez XENIE i Sławka naszego super tłumacza.W pierwszym dniu mimo lekkiego zimna byłyśmy szczęśliwe, bo JULI udał się bieg, co prawda bez medalu, ale szczęście było.Następnego dnia miała pływanie, gdzie mogła po raz pierwszy wykazać się w tej konkurencji i poznać dzieci z innych państw świata..."
Mama Julii