Prezes ISKIERKI Kobietą Sukcesu Śląska 2012

Chwalimy się:) Miło nam poinformować, że Prezes Fundacji ISKIERKA Jolanta Czernicka – Siwecka została uhonorowana tytułem Kobiety Sukcesu Śląska 2012 r. Dziękujemy za wyróżnienie  i cieszymy się razem z Wami!
Śląsk dołączy do regionów, które honorują swoje Kobiety Sukcesu. Statuetkę z rąk Pana Marszałka otrzymała wybrana przez kapitułę Kobieta Sukcesu 2012. Swój udział w gali potwierdziła Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska i Wiceminister Skarbu Państwa Urszula Pasławska. Patronat nad całością obejmują prof. Danuta Huebner, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz. Od początku idei patronuje Stowarzyszenie. Międzynarodowe Forum Kobiet. Patronat medialny – Radio Katowice, TVP Katowice, TVS, Dziennik Zachodni, wydawnictwo on-line Modny Śląsk i portal www.kobietysukcesu.eu.
Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Śląska zgłaszają przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach. Spośród kandydatek Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2012 jak wyłania kapituła, składająca się z autorytetów i uznanych postaci Śląska.
Od 14 lat Wybory Kobiet Sukcesu odbywają się na Warmii i Mazurach,  a od dwóch lat na Mazowszu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem społeczności. Wydarzenie obserwują tysiące słuchaczy, widzów i czytelników regionalnych mediów.

Wśród gości honorowych w dotychczasowych edycjach Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur oraz Mazowsza były takie osobowości jak eurodeputowana prof. Danuta Huebner, Henryka Bochniarz, Małgorzata Niemen, Jolanta Fajkowska, Irena Eris, Maryla Rodowicz.

Na Gali nagrody otrzymują też mężczyźni. Są to statuetki „Duża Buźka” przyznawane przez Międzynarodowe Forum Kobiet mężczyznom, których podziwiają kobiety za pasję życia, tworzenia i społecznych dokonań. Wśród nagrodzonych byli dotąd dr Ludwik Sobolewski – prezes Giełdy Papierów wartościowych, Piotr Pacewicz - publicysta, z-ca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, Krzysztof Hołowczyc, Przemysław Saleta, Dariusz Michalczewski i Jacek Żakowski.

Wybory i Gala Kobiety Sukcesu, to wydarzenie, które wpisuje się  politykę Unii promowania kobiet w życiu publicznym. Światła reflektorów skierowane są podczas tego spotkania na panie, które zazwyczaj wykonują swoją niezwykle ważną dla społeczności pracę w cieniu mężczyzn. Tym razem to one są bohaterkami pierwszego planu. Gala prezentuje szerokie spektrum ich dokonań w różnych dziedzinach. Dla zasłużonych kobiet w regionie i zgromadzonej publiczności jest to głębokie i wzruszające przeżycie.
Spośród "Złotej Dziesiątki" kapituła wybrała Kobietę Sukcesu Śląska 2012. Najwięcej głosów otrzymała Jolanta Czernicka-Siwecka i to ona otrzymała statuetkę "Kobiety Sukcesu Śląska 2012".
ZDJĘCIA Z GALI oraz WYWIAD z  Jolantą Czernicką-Siwecką

Dziękujemy za uznanie i zaufanie  - cieszymy się bardzo:)