Remont Oddziału Onkologii w Chorzowie - 2015 r.

Miło nam poinformować o zakończeniu remontu oddziału Onkologii i Hematologii w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii im. E. Hankego w Chorzowie!

17 września odbyła się prezentacja efektów wspólnych prac realizowanych od czerwca 2015 w ramach projektu: „KOLOROWO BARDZIEJ ZDROWO”.

W ramach projektu CSR-u /społecznej odpowiedzialności biznesu/ już po raz drugi w pomoc zaangażowali się jako wolontariusze pracownicy Grupy KOPEX S.A., która jest też głównym partnerem projektu. Po pracy przyjeżdżali na oddział i sukcesywnie, malując ściany i sufity sala po sali, fragment po fragmencie, zmieniali dotychczasowy wygląd oddziału.

Poprzedni remont przeprowadzaliśmy na tym oddziale w 2009 roku. Po kilku latach eksploatacji wymagał odnowienia i doposażenia. Tym razem koncepcja na ozdobienie przestrzeni zakładała stworzenie multikolorowych, ale pastelowych sufitów w salach (niektóre od początku do końca zostały zaprojektowane przez wolontariuszy!), i multikolorowych graficznych elementów w ciągach komunikacyjnych.

Zmianie uległa także świetlica - która oprócz nowego koloru, zyskała przestrzeń, którą śmiało można określić jako ODDZIAŁOWA MINI GALERIA - a jest to po prostu ogromna magnetyczna ściana, na której już pojawiają się pierwsze dzieła sztuki pacjentów oddziału (tutaj specjalne podziękowania dla firmy  Benjamin Moore Polska, która sponsorowała wykończenie tej ważnej strefy tapetą "Magnetic Wallpaper" o wyjątkowej sile przyciągania magnesów). Ponadto odświeżeniu zostały poddane dwie sale zabiegowe, gdzie zawitało "słońce" i "księżyc", kuchnie, pomieszczenia socjalne, gabinet psychologa i pielęgniarki oddziałowej, dyżurka lekarska i gabinet ordynatora. W salach pojawiły się nowe komody do przechowywania rzeczy pacjentów, niektóre pomieszczenia zostały doposażone w nowe czy dodatkowe elementy meblowe. Zadbaliśmy także o podniesienie komfortu pracy personelu medycznego: nowe oświetlenie - dostosowane i zaprojektowane pod potrzeby pracujących tam lekarzy dzięki fachowej pomocy architektów: Agnieszki i Marka Janików.

Przy okazji tego remontu odświeżeniu i doposażeniu został poddany także gabinet poradni hematologicznej, gdzie przyjmowani są pacjenci po skończonym leczeniu szpitalnym.

Dziękujemy wszystkim firmom które wsparły projekt i wolontariuszom za zaangażowanie. Także darczyńcom  i przekazującym 1% podatku ISKIERCE - dzięki którym możemy realizować takie przedsięwzięcia. To już siódmy oddział dziecięcy wyremontowany i doposażony w ramach projektu: KOLOROWO BARDZIEJ ZDROWO:)

Relacje z otwarcia:

partner projektu: