21 i 22 czerwca br. Fundacja Nasze Dzieci oraz Fundacja ISKIERKA po raz kolejny zorganizowała akcję bezpłatnych badań przesiewowych dla dzieci i młodzieży w Niepublicznym Przedszkolu ArcelorMittal Poland „Równe Przedszkolaki” w Dąbrowie Górniczej. Badanie to dotyczy USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 17 roku życia pod kątem zmian nowotworowych i innych mogących wystąpić nieprawidłowości.
Profilaktyka logo

Warunkiem wyleczenia wielu chorób jest wczesna diagnoza, a w przypadku chorób nowotworowych kluczowa jest przede wszystkim wczesna profilaktyka, która obejmuje zestawy badań i konsultacji lekarskich, dzięki którym możliwe jest monitorowanie stanu zdrowia dzieci i młodzieży pod kątem poszczególnych chorób. Badania obrazowe jak ultrasonografia są najważniejszym narzędziem pozwalającym dokładnie zobrazować i stwierdzić nieprawidłowości we wczesnym stadium.

Podczas tegorocznej edycji przebadaliśmy 123 dzieci.

Organizator:
Bez nazwy-2