Nasze wielkie mazurskie żeglowanie 2017

Powroty z pięknych miejsc, pełnych przygód, w towarzystwie fantastycznych ludzi, z którymi pływało się po mazurskich jeziorach, do łatwych nie należą. Połączenie smutku i radości, że wspólnie spędziło się cudowne chwile, a które już się skończyły!

W tym roku wyjazd na Mazury w ramach Akcji Lato zawdzięczamy  EurobuildCEE . Firma ta zorganizowała piękną licytację na rzecz ISKIERKI, której prowadzeniem zajęli się przyjaciele naszej fundacji, Szymon Majewski i Robert Mielżyński (odsyłamy to artykułu tutaj) .  Bez wsparcia EurobuildCEE  nasza wesoła gromadka nie bawiłaby się tak przednio!

Fundacja_IskierkaArchiwumFundacjiIskierka_4465

Serdeczne podziękowania dla całej ekipy Fundacji ISKIERKA za zorganizowanie cudownego wyjazdu na Mazury! Super atmosfera i wspaniali ludzie, piękne widoki i radość poznawania podstaw żeglowania - oto filary sukcesu. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania, pogoda była nieprzewidywalna, ale cudowna. Urok miał zarówno deszcz i wiatr jak i słoneczko i ciepło. Nawiązaliśmy wspaniałe nowe znajomości, które będziemy nadal utrzymywać, a kto wie może znowu gdzieś razem pojedziemy :-) Wspaniałe szanty śpiewane przy ognisku przez naszych wspaniałych sterników na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Niezastąpiony kapitan Arek nasz opiekuńczy duch, nauczyciel i wzór - był po prostu  ostoją cierpliwości dla nas  początkujących żeglarzy. Dzięki niemu Zuzia połknęła bakcyla żeglarstwa i kto wie jak się to dalej potoczy- na razie plany są wielkie, chce się uczyć żeglować. Wielkie podziękowania również dla naszej pełnej ciepła i życzliwości opiekunki Marioli- oby nigdy nie zabrakło jej  siły, zapału i energii z jaką idzie przez życie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję do zobaczenia na następnym wyjeździe.

Mama Iwona, Zuzia i Dawid

20170704_150135

O tym jak było, najlepiej opowiedzą sami uczestnicy:

"Ahoj przygodo!!!"

Takim okrzykiem rozpoczęłam z moimi synami rejs po mazurskich jeziorach. Jeżeli ktoś myśląc o wyjeździe na Mazury liczy na spotkania z komarami w spartańskich warunkach to…nie jest wyjazd dla niego (chociaż ja należałam do tej grupy). Natomiast każdy kto chce przeżyć coś nowego, niepowtarzalnego, kto chce pobyć z przyrodą, z drugim człowiekiem to… niech już pakuje się na wyjazd w przyszłym roku. Akcja MAZURY to niezapomniane przeżycia, przepiękne widoki, optymistyczni ludzie, zaskakujące doświadczenia, oddalenie problemów dnia codziennego i pyszne jedzonko (na naszym jachcie dzięki Markowi i Bogdanowi). Ogromne podziękowanie dla Fundacji Iskierka, dla jej Przedstawicieli, którzy byli naszym wsparciem, dla naszych Współtowarzyszy na łódce, którzy tworzyli wspaniałą atmosferę. Będziecie na zawsze w naszych wspomnieniach. Iskierko! Dziękujemy za cudowne inicjatywy, projekty, akcje.

Naszą przygodę kończymy słowami hymnu obozowego „bramę zbudowaliśmy z serc…” Pozdrawiamy cieplutko.

Marzena wraz z Bartusiem i Mateuszem

Fundacja_Iskierka20170703_180957

Pobyt na Mazurach to dla nas niezapomniane przeżycia. Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone na Mazurach. Nowe doznania na żaglówce ze wspaniałymi osobami, zgraną załogą oraz sternikiem Krzyśkiem, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem zostaną z nami w naszej pamięci bardzo długo. Rejs po jeziorach nauczył nas nowych rzeczy związanych z żeglarstwem oraz z radzeniem sobie z niecodziennymi sytuacjami jakie spotykały nas na wodzie. To był piękny tydzień, pełen emocji, wrażeń i niezapomnianych chwil. Czas spędzony wspólnie przy ognisku, w czasie apelu, a także przy posiłkach pozwolił się nam lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Podczas rejsu odwiedziliśmy kilka portów i przystani. Każdy zadziwił nas swoim pięknem i gościnnością . Wszędzie było miło i sympatycznie. Pamiętać będziemy msze na statku, nocne pływanie po jeziorze kiedy to na "dziobie" leżąc liczyliśmy gwiazdy :) Mazury to przepiękna kraina tysiąca jezior :-)

Bardzo dziękujemy „ISKIERCE” Pani Marioli, że mogłyśmy być z Wami. Pani Małgosi za towarzystwo i swoją obecność oraz za "przejęcie sterów”. " Całej ekipie za zorganizowanie wyjazdu i tak fantastycznie rozplanowane dni. Jesteście Wspaniali. Dziękujemy naszym sternikom za szanty, morskie opowieści, umilanie czasu. Nawet w czasie deszczu dopisywały nam humory. Za sympatie i wszelkie dobro i opiekę. Ewelina Plopa z mamą

Dziękujemy ogromnie EurobuildCEE , który umożliwił nam wszystkim ten " Rejs Arkowy". Jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, że spotkała nas taka przygoda. Dziękujemy.

eurobuild_logo