Wolontariusze Polpharmy na śląskich oddziałach onkologicznych

21 października trzy śląskie oddziały onkologii dziecięcej odwiedzili wolontariusze firmy Polharma w ramach projektu "Ludzie pomagają ludziom". Radość i uśmiech dziecka bawiącego się i uczestniczącego w warsztatach arteterapeutycznych na oddziale szpitalnym, stanowią istotę naszego codziennego działania. Często tego typu spotkania z podopiecznymi ISKIERKI odbywają się w ramach Dni Wolontariatu i pozwalają nam właśnie ten priorytet z wielką pasją realizować. Dzielenie się przez Wolontariuszy swoim czasem, doświadczeniem, zaangażowaniem i przede wszystkim autentycznym kontaktem z dziećmi przynoszą fantastyczne efekty. Rezultaty, które niezwykle trudno uchwycić i opisać. Bo jak opisać uśmiech dziecka przebywającego na sali reżimowej od kilku tygodni i wzruszenie jego mamy? Jak opowiedzieć o emocjach rodzących się, gdy udaje się uszczęśliwić malucha, który mimo weekendu został w szpitalu? W takich momentach wszystkie górnolotne teorie o społecznej odpowiedzialności biznesu weryfikują się w prostym spotkaniu człowieka z człowiekiem.

Z Polpharmą udało się nam stworzyć taką przestrzeń. Wzajemnie inspirując się i razem pracując stworzyliśmy świąteczne kartki, które pomogą wesprzeć działania naszej fundacji. Wspólnie spędzony sobotni czas jest nieocenioną formą terapii i integracji, łagodzącej psychologiczne skutki choroby. Dzięki temu, oprócz bezcennego uśmiechu dzieci, możemy razem przyczyniać się do poprawy jakości ich życia. Zajęcia z wolontariuszami Polpharmy wywołały sporą dawkę radości nie tylko u dzieci, bo również dorośli bawili się znakomicie. Nie było dwóch podobnych kartek, a talenty artystyczne, zaangażowanie i nić rywalizacji sprawiły, że ciężko było wybrać zwycięską świąteczną pracę. Ostatecznie wygrała trójka dzieci: Oliwia w Chorzowie, Mikołaj w Zabrzu i Alan w Katowicach. Radość była ogromna!!!

Dziękujemy wolontariuszom Polpharmy za odwiedziny dzieci na śląskich oddziałach szpitalnych, twórczo spędzony czas oraz stworzenie świetnej atmosfery do zabawy z podopiecznymi ISKIERKI.

polpharmalogo