13. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji ISKIERKA na Śląsku

Cóż to były za emocje! Afryka Dzika w pełnej krasie! Tańce, afrykańskie rytmy wygrywane na bębnach, tajemnicza dżungla pełna dzikich zwierząt czy tort z wizerunkiem zebry – tego dnia bawiliśmy się wyśmienicie podczas 13. Karnawałowego Balu Integracyjnego Fundacji ISKIERKA „Afryka Dzika”.

1 marca w Filii nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach , w jednym miejscu spotkali się byli i obecni podopieczni Fundacji ISKIERKA, ich rodziny, personel medyczny, wolontariusze i przyjaciele Fundacji, którzy na co dzień wspierają jej działania.

To co działo się tego dnia trudno opisać słowami. Ponad 4 godziny istnego szaleństwa , gdzie nie ważne były ani umiejętności taneczne, ani te wokalne. Zarówno ci maili jak i ci duzi – każdy wyginał ciało na parkiecie, gdzie królowała tylko jedna zasada: dobra zabawa . Także i w tym roku o najbardziej kreatywne i energiczne zabawy zadbała pełna pomysłów Fabryka Kultury . Pokaz mody, gdzie każdy mógł zaprezentować swój unikatowy strój czy sala pełna osób tańczących wspólnie zaprezentowany układ? Tak, takie rzeczy tylko na balu ISKIERKI!

Jak zawsze pomysłowością, poczuciem humoru i ogromnym talentem wykazali się wszyscy przebrani goście. Na każdym balu możemy podziwiać cudowne stroje i tym razem od pewnych stylizacji nie można było oderwać oczu. Podróżnicy, przedstawiciele afrykańskich plemion czy dzikie zwierzęta – każdy był niesamowity!

Bal uświetniła też ekipa Fotobudka4u, tym razem w roli zebry, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, co najważniejsze…bez żadnych ograniczeń ilościowych :)

Niesamowity klimat balu zrodził się dzięki wyjątkowej scenografii przygotowanej przez najlepszych wolontariuszy pod słońcem, a wspieranych przez niezawodną jak zawsze Olę Kaletę – Żmudę.

Punktem kulminacyjnym i jakże pysznym był iskierkowy tort z wizerunkiem zebry przygotowany przez Piekarnia Cukiernia Tadeusz Kwapisz . Cóż to był za moment, kiedy tort wjechał na salę w blasku rac, a wszyscy śpiewali 100 lat ISKIERCE.

Wszystkie zdjęcia podczas balu wykonała Joanna Nowicka , która od lat towarzyszy Iskierce i doskonale zna naszą specyfikę.

W tym miejscu ogromnie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli nas w organizacji balu. Dzięki Państwa zaangażowaniu ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.
BGŻ BNP Paribas – za przekazanie finansowej darowizny i wsparcie wolontariackie podczas balu.

Paniom z grupy Szyjemy dla Dzieciaków z Oddziałów Szpitalnych - które przekazały ręcznie wykonane uszytki, czyli maskotki przygotowane specjalnie dla podopiecznych ISKIERKI.

Filii nr 2 Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach za bezpłatne ugoszczenie nas u siebie, otwartość i pomoc na każdym etapie realizacji balu.

mBank oraz EurobuildCEE za przekazanie prezentów, które nasi podopieczni otrzymali na balu.

Zaczytani.org za przekazanie książek, które zasiliły iskierkową bibliotekę dla rodziców, gdzie każdy rodzic mógł zabrać do domu wybrany tytuł.

Piekarnia Cukiernia Tadeusz Kwapisz za wyśmienity tort, który uświetnił bal.

PARTYBOX.PL za przekazanie gadżetów, które świetnie wpisały się w tematykę balu.

MD Film za towarzyszenie nam tego dnia z kamerą, z czego już wkrótce powstanie film.

WSPÓŁORGANIZACJA:

WSPARCIE: