ISKIERKOWE OKO NA MAROKO

Interdyscyplinarny projekt charytatywny, który w niecodzienny sposób łączy pasję i sztukę z edukacją i pomocą podopiecznym fundacji. Wykiełkował ze współpracy naszej fundacji z Pracownią Arteterapii "Perspektywy" i jej założycielką Anną Salą. Jego celem jest nie tylko przybliżenie pacjentom trzech śląskich oddziałów onkologii dziecięcej i ich opiekunom kultury, sztuki i historii Maroka oraz życia codziennego jego mieszkańców. To przede wszystkim zorganizowanie wyjątkowych warsztatów arteterapeutycznych, podczas których wspólnie namalują obraz z niezwykłym przesłaniem, który trafi na aukcję charytatywną. Dodatkowo zorganizowaliśmy szereg działań towarzyszących, poprzez udział w których będzie można wesprzeć działania ISKIERKI: wystawę, warsztaty kulinarne, bębniarskie a wielkim finałem będzie finisaż wystawy, wraz aukcją  i koncertem niebywale kolorowego i energetycznego zespołu DIKANDA - ZAPRASZAMY!!!!

• WYSTAWA "La Femme Africaine" Anwar Belaaroui
    01.03.2019 - 17.03.2019
    GALERIA Teatru KOREZ, Katowice, Pl. Sejmu Śl. 2

Anwar Belaaroui to urodzony w Marrakeszu artysta malarz, rzeźbiarz i muzyk. Tworzy w technikach kolażu, malarstwa olejnego, akrylu, węgla drzewnego, pasteli, akwareli czy  aerografu. Jest zakochany w życiu, kolorach, magii ukrytej w spojrzeniach ludzi Afryki i  spotkaniach ludzi z pasją. / więcej o artyście>>> na jego stronie

17.03.2019 o g. 16.00  - finisaż wystawy + AUKCJA CHARYTATYWNA:

• Pracy współtworzonej przez Anwara Belaaroui i Annę Salę wraz z podopiecznymi fundacji na warsztatach arteterapii 12-14.03 na śląskich oddziałach onkologicznych
  • Portretu przekazanego przez artystę na ten cel z cyklu ""La Femme Africaine":

Podczas finisażu będzie możliwość zakupu prac artysty, z których część dochodu również przeznaczona będzie na rzecz Fundacji ISKIERKA.

Wymiary obrazów: 120/94 cm. Technika: mieszana/ kolaż, akryl na płótnie, puder/

• WARSZTAT KULINARNY: MAROKO z Anwarem BELAAROUI i Jolantą KLESER
    10.03.2019 g.11.00 – 14.30/ ogólnodostępny -  koszt: 200 pln
    Pracownia Smaku JOLANTY KLESER, Katowice, Kościuszki 12/oficyna 9

Z miłości do sztuki oraz pasji wspólnego gotowania rodzą się wyjątkowe i aromatyczne rzeczy. Anwar Belaaroui poprowadzi warsztat kulinarny wraz z Jolantą Kleser – właścicielką Pracowni Smaku, która od kilku lat zmienia kulinarną mapę Śląska, odkrywając przed swoimi gośćmi nieznane im dotąd obszary i pokazując, że smak niejedno ma imię. Pod lupę wezmą najsłynniejsze dania kuchni marokańskiej, doprawione słońcem oraz historiami życia codziennego mieszkańców Marrakeszu. Będzie pysznie i aromatycznie, ale przede wszystkim charytatywnie, bo całkowity dochód z warsztatów zostanie przeznaczony na wsparcie ISKIERKI.

Zgłoszenia: www.pracowniasmaku.com.pl

• WARSZTATY ARTYSTYCZNE W SZPITALACH DZIECIĘCYCH
    12.03.2019 , start: g. 12.00/ZABRZE, 13.03.2019 / start: g. 13.00 Katowice/ 14.03.2019 , start: g. 12.00 Chorzów

Nasz gość specjalny Anwar Belaaroui wraz z  Anną Salą (psychologiem, arteterapeutką i animatorką kultury) poprowadzą warsztaty, na których zachęcą dzieci do wyrażenia swoich emocji i wrażliwości za pomocą pędzli i farb. Wspólnie namalują obraz który będzie powstawał w procesie twórczym i w trzech etapach. Jesteśmy bardzo ciekawi i podekscytowani  - nie mogąc się doczekać efektu finałowego. Ich wspólne dzieło będzie głównym przedmiotem aukcji 17.03.

• WARSZTAT BĘBNIARSKI - 16.03.2019
    g. 15.00 - dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA
    g. 17.00 - ogólnodostępny: koszt 25 pln
    MIASTO OGRODÓW - INSTYTUCJA KULTURY im. K. Bochenek,  Katowice, Pl. Sejmu Śl. 2

Zapraszamy do MUZYKODROMu na spotkanie z rytmami Afryki! Warsztaty poprowadzą:
GRZEGORZ SURÓWKA, muzyk z ponad 10-letnim stażem w koncertowaniu na bębnach typu conga, djembe, bongosy czy mridanga oraz MUSTAPHA EL BOUDANI Nomad, wokalista, gitarzysta i bębniarz rodem z serca Sahary.

Zgłoszenia: a.wydmuch@fundacjaiskierka.pl

• KONCERT zespołu DIKANDA +gościnnie: Mustapha El Boudani
    17.03.2019 g. 17.30 TEATR KOREZ
    wstęp: zaproszenia lub bilety w cenie 50 pln do nabycia w kasie i na stronie teatru. Katowice, Pl. Sejmu Śl. 2

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością. Towarzyszył im będzie Mustapha El Boudani. Zespół istnieje od 1997 r. i ma w swoim dorobku 7 płyt, setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA).

Dochód z wydarzeń będzie przeznaczony na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Projekt objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.