W ciągu trzech dni na oddziałach onkologii dziecięcej w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie powstawał wyjątkowy obraz. Anwar Belaaroui, artysta malarz i nasz gość specjalny projektu ISKIERKOWE OKO NA MAROKO razem z Anią Salą, arteterapeutką i animatorką kultury oraz wspierającą akcję Moniką Markowicz El Baroudi, poprowadzili warsztaty artystyczne dla naszych podopiecznych.

Szpital Kliniczny nr 1 – Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej:

Korzystając z dziecięcej wyobraźni, farb i kolorowych gazet (które dzieci tragały z nieskrywaną radością) etapami tworzyły kolejne elementy w technice kolażu.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka – Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii:

Zespół Szpitali Miejskich – Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej:

Foto: Joanna Nowicka/Arch. Fundacji ISKIERKA

Zabawa była znakomita, a efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich:)

Obraz w niedzielę 17.03.2019 roku trafi na aukcje charytatywną w Teatrze Korez – podczas finisażu wystawy Anwara i wielkiego finału naszego projektu.