Nagrody "Dobroczyńca Roku" rozdane

28 maja w Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta Gala wręczenia statuetek firmom wyróżnionym w XXII edycji Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Statuetki zostały przyznane w 7 kategoriach: rozwój lokalny, fundacja korporacyjna, edukacja, ekologia, pomoc społeczna, zdrowie i sport.

"Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" powstał w okresie początkowych przemian demokratycznych po to, aby promować prospołeczne działania firm. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Niezmiennie, nieprzerwanie od 20 lat nagradzamy firmy odpowiedzialne społecznie. „Dobroczyńca Roku” stał się inspiracją dla wielu lokalnych i regionalnych konkursów realizowanych zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i lokalną administrację publiczną. Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji (najbardziej doświadczonych w działaniach z zakresu CSR i CCI), ale i na równi przedstawia działania dobroczynne małych i średnich firm. Konkurs nie dzieli firm na lepsze i słabsze, tylko pokazuje, że dobro jest jedno - bez względu na wielkość firmy i wydatków poniesionych na dobroczynność. Marka Dobroczyńcy Roku to dla obecnego lub przyszłego pracownika realny znak, że ta firma wymaga od siebie więcej, że będzie w stanie spełnić oczekiwania współczesnego, wymagającego pracownika, wykraczające poza gratyfikację finansową za wykonaną pracę.Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność:  wolontariat pracowniczy, strategia, zaangażowanie lokalne, akcje społeczne, kampanie edukacyjne, informacyjne, społeczne i wiele innych."

Miło nam poinformować, że ubiegłoroczny projekt grupy Biegniemy z Mają i Fundacji ISKIERKA, "Biegniemy z Mają dla Alana i Zuzi" wyróżniony został przez kapitułę konkursu.  Nagrodę zdobył PZU Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU za "wspieranie sportowych działań charytatywnych, w tym finansowanie dorocznego górskiego biegu, który ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie dzieci walczących z rakiem".

Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie i gratulujemy tak znakomitemu partnerowi, jakim jest PZU.