"Smakowite popołudnie" z wolontariuszami Fundacji ING Dzieciom

22 maja 2019 roku był dniem wyjątkowym na dwóch śląskich oddziałach onkologii dziecięcej. Wszystko za sprawą wolontariuszy ING Banku Śląskiego . I chociaż deszcz pokrzyżował pierwsze plany zorganizowania „Smakowitego popołudnia” na parkowym obszarze Sztolni Królowej Luizy to dzięki kreatywności i elastyczności wszystkich zaangażowanych udało się przenieść wydarzenie na oddziały w Zabrzu i Katowicach.

W tym dniu, przy wsparciu wolontariuszy, dzieci zamieniły się rolami i tym razem to one zadbały o podniebienia swoich Mam. Dzięki pracochłonnie przygotowanym warsztatom mali pacjenci poznali dokładnie cały proces przygotowania posiłku. Od wypłaty pieniędzy w „żywym bankomacie”, zrobienia zakupów na specjalnym straganie po przygotowanie pysznego koktajlu i zdrowego deseru na warsztatach kulinarnych.

Dodatkowych atrakcji dostarczyły specjalnie przygotowane gry planszowe oraz  konkurs – quiz z pytaniami dotyczącymi zdrowego jedzenia, w którym nagrodami były piękne, ręcznie wykonane pluszaki podarowane przez ich producenta Galeria Bukowski .

Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem i frajdą spędziły ten czas z wolontariuszami. Włożony w przygotowania czas, wysiłek i serce zaprocentowały ogromem wzruszeń i radością. Serdecznie dziękujemy Fundacji ING Dzieciom i wszystkim zaangażowanym wolontariuszom za ten cudowny dzień i wsparcie podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

fot. Marta Kołodziejczyk/Szymon Kadłubek Arch.Fundacji ISKIERKA