ISKIERKA na Festiwalu Organizacji Pozarządowych i Zlocie Superbohaterów

We wrześniu uczestniczyliśmy w dwóch fantastycznych wydarzeniach: 14 września w Katowicach w Festiwalu Organizacji Pozarządowych oraz 21 września w Bytomiu w Międzygalaktycznym Zlocie Superbohaterów.

Jubileuszowa X edycja FOP'u to doskonała okazja do tego, żeby poznać działalność organizacji pozarządowych działających na terenie Katowic. Wśród ponad 50 stoisk nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych.
Poza tradycyjną przestrzenią do prezentacji można było się spotkać w strefie integracyjnej, gdzie przy przysłowiowym ciachu i kawie była okazja do tego, żeby poznać się bliżej, wymienić doświadczeniami, podyskutować, nawiązać współpracę i miło spędzić czas. Na stoisku ISKIERKI dzieciaki tworzyły swoje kolorowe statki. Dziękujemy za zaproszenie, a gościom za odwiedziny :-)

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów odbył się po raz jedenasty. Twórcą tego wydarzenia jest Mariusz Kałamaga.

"Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów to unikalne wydarzenie w skali całego kraju. W trakcie jego trwania odbywa się Przemarsz Superbohaterów przez centrum Bytomia wraz z Orkiestrą Górniczą (ostatnią w mieście). Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów promuje optymistyczne postawy, otwartość na innych mieszkańców, szeroko pojętą tolerancje i aktywizację. Daje odrobinę kolorowej, radosnej spontaniczności."

Podczas Zlotu wzięliśmy udział w Przemarszu Superbohaterów i mieliśmy swoje stoisko podczas Kiermaszu Twórczej Reanimacji Odpadów. Dzieci, i nie tylko, tworzyły doniczki ze śmieci - pojemniczków, puszek, pudełek - i sadziły swoje kwiatki. Temat okazał się dla małych superbohaterów bardzo atrakcyjny, bo odwiedziły nas tłumy :-)

Dziękujemy organizatorom, zaangażowanym wolontariuszom, a przede wszystkim SUPERBOHATEROM!