Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Akcji LATO 2021. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pięć wyjazdów to pięć różnych form spędzenia ze sobą czasu i dobrej zabawy. Zapisy tylko poprzez  FORMULARZ.

‼ Ważne: każda rodzina może zgłosić się tylko na jeden wyjazd. Ilość miejsc ograniczona.

‼ W wyjazdach mogą wziąć udział tylko osoby zdrowe, bez objawów choroby zakaźnej, nie mające bezpośredniego kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie/w izolacji.

⇒ SPŁYW KAJAKOWY rzeką Mała Panew, 28 czerwca 2021

Nasza niespełna 12 km trasa spływu zacznie się w Krupskim Młynie o 10.00, a zakończy około 3 godzin później w Żędowicach w Młynie Bąbelka. Mała Panew to płyciutka rzeka idealna dla dzieci z rodzicami. Szlak, który wybraliśmy jest urokliwy i niewymagający. Po przygodzie na rzece rozpalimy ognisko i upieczmy kiełbaski, będzie czas na relaks na trawie. Naszą wycieczkę zakończymy około 16.00. Dojazd własny. W przypadku problemu z dojazdem we własnym zakresie prosimy o kontakt z koordynatorem wyjazdu, Magdą Stajno (m.stajno@fundacjaiskierka.pl; 609 574 984)
Zgłoszenia do 24 czerwca 2021.

⇒ DZIEŃ ROWEROWY w Poraju, 21 lipca 2021

Podczas naszej wycieczki stawiamy na rekreację, dlatego też trasę dostosujemy do grupy, która zgłosi się na ten wyjazd. Punktem zbiórki będzie Czarodziejska Zagroda (Kuźnica Stara 51, Poraj) o 10.00. Z zagrody wyruszymy wybranym szlakiem na zwiedzanie tego malowniczego i uroczego miejsca. Po powrocie zorganizujemy ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek, aby wszyscy uczestnicy odpoczęli oraz nabrali sił przed warsztatami. Podczas części artystycznej, każdy uczestnik będzie mógł wyczarować coś z gliny, a także nauczyć się robić papier czerpany. Poza tym dużo czasu na relaks, integrację i świetną zabawę na łonie natury. Mamy możliwość wypożyczenia rowerów, fotelików rowerowych, a także jednej przyczepki. Wszystko to po wcześniejszym zgłoszeniu koordynatorowi takiej potrzeby (minimum 3 dni przed imprezą), gdy ktoś nie dysponuje lub nie ma możliwości przewieźć prywatnego sprzętu. Dojazd we własnym zakresie. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem wyjazdu – Małgosią Sitarz (m.sitarz@fundacjaiskierka.pl; 506 180 182).
Zgłoszenia do 16 lipca 2021.

⇒ BESKIDZKA PRZYGODA, 11 sierpnia 2021

Spacer górski Bajkowym Szlakiem w Beskidzie Śląskim. Wyruszamy o 10.00 z Brennej (parking obok przystani kajakowej) do Chaty Grabowej. Czas przejścia ok. 1 godziny. Na górze znajduje się Ogród Bajek z postaciami z podań i legend. Po odpoczynku schodzimy w dół ok. 45 min. O 13.00 zapraszamy na obiad w Koziej Zagrodzie. Po posiłku odbędą się warsztaty wyrobu sera z degustacją, karmienie zwierząt, oprowadzenie po zagrodzie, strój, naczynia i instrumenty pasterskie. Do dyspozycji mamy również plac zabaw. Po warsztatach czas wolny. Transport we własnym zakresie. Osoby nie posiadające transportu własnego lub w przypadku jakichkolwiek pytań proszone są o kontakt z koordynatorem wyjazdu Anetą Kubiak (a.kubiak@fundacjaiskierka.pl; 664 702 645).
Zgłoszenia do 6 sierpnia 2021.

⇒ (PARO)STATKIEM W PIĘKNY REJS, 14 września 2021

Wodny, zielony szlak Śląska czeka na odkrycie! Serdecznie Was zapraszamy do wspólnego rejsu po Kanale Gliwickim. W trakcie 6h wycieczki czeka na nas moc atrakcji. Przepłyniemy śluzę Łabędy, dopłyniemy do kolonii kormoranów, będzie też przeprawa przez jedną z najwyższych śluz w Polsce 10,3m – śluzę Dzierżno. W Pławniowicach będzie można zwiedzić Pałacu Ballestremów i otaczający go park, a na drogę powrotną przewidziana jest kiełbaska z grilla. Spotykamy się o 9.40. Transport we własnym zakresie. Osoby nie posiadające transportu własnego proszone są o kontakt z koordynatorem wyjazdu. Koordynator: Patrycja Stec (p.stec@fundacjaiskierka.pl; 603 300 417).
Zgłoszenia do 10 września 2021.

⇒ RODZINNA ZABAWA w Parku Wilkowice, 4 sierpnia 2021

Wspólna zabawa na terenie Parku Wilkowice w gminie Zbrosławice. Najmłodsi znajdą tu duży plac zabaw z bezpieczną powierzchnią, na dzieci w wieku średnim czekają specjalny Park Linowy oraz ścieżka bosych stóp. Do naszej dyspozycji jest ogromny teren z mini plażą, boiskami i siłownią zewnętrzną, trampolinami, strefą kreatywnej zabawy, stawami, mnóstwem trawy i drzew. Odwiedzimy też Parkowy Zwierzyniec, w którym podziwiać można zwierzęta domowe, a także te bardziej egzotyczne. W trakcie pobytu zapewniamy posiłek. Do udziału zapraszamy dzieci (podopieczny i rodzeństwo) wraz z jednym opiekunem. Wyjazd dedykowany raczej dzieciom młodszym i w średnim wieku niż nastolatkom. Zbiórka na miejscu o godzinie 10:00.Transport we własnym zakresie. Osoby nie posiadające transportu własnego proszone są o kontakt z koordynatorem wyjazdu Izabelą Molendą (i.molenda@fundacjaiskierka.pl; 600 812 046).
Zgłoszenia do 1 sierpnia.