ONKOPORADNIK II - start projektu

Na początku pandemii zastanawialiśmy się, jak odpowiedzieć na potrzeby naszych podopiecznych i ich rodzin w związku z ograniczeniami i brakiem dostępu do pomocy psychologicznej.  Zrodził się wtedy pomysł, aby doświadczeniami i wskazówkami naszej psycholog Małgosi Berezy - Stanisławskiej oraz innych rodziców, podzielić się w formie filmów dostępnych w internecie.

Z pomocą naszych zaprzyjaźnionych realizatorów wyprodukowaliśmy pierwszą cześć ONKOPORADNIKA:  https://fundacjaiskierka.pl/nasze-projekty/onkoporadnik/ który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców dzieci onkologicznych.

Pojawiły się kolejne pytania i pomysły dotyczące zakresu tematów, które warte są poruszenia w tym obszarze. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozwinięciu projektu, jeszcze większym zaangażowaniu rodziców i realizacji kolejnych filmów.

Pomysł został pozytywnie zaopiniowany i uzyskaliśmy tym samym finansowanie w ramach Programu Aktywni Obywatele, z czego niezmiernie się cieszymy.

Powstanie 12 nowych  materiałów video z napisami umieszczonych na  kanale YouTube i podcastów na platformach streamingowych, które będą stanowiły trwałą i niepowtarzalną bazę wiedzy.
Materiały będą dostępne w lutym 2022 r. – a my zabieramy się do pracy!

Wszystkie informacje oraz relacje z realizacji ONKOPORADNIKA II możecie śledzić na stronie projektu, którą znajdziecie>>> TU

Przed nami najważniejszy etap – ankiety i rozmowy z rodzicami, które przeprowadzają Małgosia Bereza-Stanisławska, psycholog fundacji i pomysłodawca projektu oraz Iza Molenda, jego koordynatorka. Wywiady będą bazą do powstania scenariuszy poszczególnych odcinków drugiej serii ONKOPORADNIKA.