Propozycje dla biznesu

DZIAŁANIA Z ZAKRESU CSR (SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU)

Od kilku lat wdrażamy model współpracy pomiędzy przedstawicielami biznesu a naszą fundacją, wykraczający poza typowy schemat sponsorski. Model ten bazuje na bezpośrednim zaangażowaniu w działania na podopiecznych ISKIERKI. Pokazujemy wielopłaszczyznowe korzyści dla firm i ich pracowników płynące z postawy oraz działań w aspekcie CSR.

Udana i samodzielna realizacja wybranej  inicjatywy, która jest bezpośrednią pomocą dla chorych dzieci przynosi bowiem podwójną korzyść dla firmy:

• Po pierwsze:  poprzez realizację celu mamy do czynienia z „żywym” materiałem szkoleniowym w zakresie: budowania zespołu i efektywnej pracy w zespole, wzajemnego motywowania się, rozwiązywania konfliktów, kreatywności oraz rozwijania zdolności organizacyjnych i komunikacji interpersonalnej.

• Po drugie: wśród pracowników następuje: wzrost morale, dowartościowanie poprzez świadomość umiejętności pomagania innym, a także lepsza identyfikacja z firmą odpowiedzialną społecznie, co niesie za sobą większe zaangażowanie w efektywność pracy

Jednym z przykładów takich działań jest wolontariat pracowniczy , podczas realizacji różnych projektów fundacji. Od prac malarskich przy remoncie dziecięcych oddziałów szpitalnych, po inicjowanie i realizacje różnorodnych akcji dla dzieci. To bazowanie na ludzkich zasobach, pasjach, zainteresowaniach i mocnych stronach. To także odkrywanie ogromnego potencjału pracowników, którzy przy wsparciu zespołu Fundacji mogą robić rzeczy niezwykłe, które jednocześnie przynoszą mnóstwo korzyści naszym podopiecznym. Sięgamy tutaj także po potencjał jaki drzemie w danej branży, wykorzystując jej zasoby i możliwości, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci i ich rodziców. Wśród licznych projektów, które udało nam się wspólnie z naszymi partnerami zrealizować są m.in.

Współtworzenie koncertu Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej

Różne grupy społeczne i zawodowe podczas dorocznych koncertów fundacji tworzą chór towarzyszący Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej oraz zapraszanym artystom. W zaledwie kilka dni pokonują swoje ograniczenia i pod czujnym okiem prof. Benedykta Odya, z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uczą się śpiewu, by wspólnie ramię w ramię na jednej scenie z podopiecznymi ISKIERKI pokazać, że razem można dokonywać rzeczy pięknych i wyjątkowych. I tak, w kolejnych latach, na scenie wystąpił m.in.:

• CHÓR TWÓRCÓW PRZESTRZENI (pracownicy i kadra zarządzająca firm Anbud, Budoprojekt i MMOA).
  • NEXTBAND (pracownicy firmy Nexteer Automotive).
  • CHÓR PREZESÓW (Szefowie różnych firm, instytucji i organizacji).
  • CHÓR PROFESORÓW (Rektorzy i Profesorowie różnych specjalizacji).
  • CHÓR DZIENNIKARZY (przedstawiciele rożnych redakcji ogólnopolskich i lokalnych).
  • CHÓR POLICYJNY (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach).

W spólne zwiedzanie i odkrywanie uroków oraz tajemnic danej branży, poprzez zaproszenie podopiecznych do wizyty w firmie/miejscu pracy

Pomagać można na wiele sposobów, także pokazując naszym podopiecznym i ich rodzinom jak od kulis wyglądają miejsca pracy czy też organizując wycieczkę do miasta, w którym mieści się dana firma. To świetny sposób, aby pracownicy wspólnie zastanowili się nad tym jaki plan pobytu przygotować i jednocześnie jak sami mogą włączyć się w realizację tego dnia. Tutaj nie potrzeba dużych funduszy, liczy się przede wszystkim zespołowe zgranie i wspólna, grupowa kreatywność.

źródło: AMAZON

Zaangażowanie się pracowników danej firmy w prace remontowe, na jednym z dziecięcych oddziałów szpitalnych

Na bazie wielu zrealizowanych remontów oddziałów dziecięcych, udało nam się dostrzec jak wiele korzyści przynosi taka forma zaangażowania w wolontariat pracowniczy. Moment kiedy pracownicy różnych szczebli zakasają rękawy i wspólnie zmieniają przestrzeń, gdzie często maili pacjenci spędzają długie miesiące, daje ogromne poczucie sprawstwa. Każdy taki projekt jest prowadzony przez pracownika Fundacji, który służy wsparciem i koordynuje prace remontowe. Nie potrzebne są tutaj żadne specjalne umiejętności, gdyż prace "ciężkie" zawsze wykonywane są przez profesjonalne ekipy budowlane. Liczą się chęci i pozytywne nastawienie.

arch. Fundacji ISKIERKA

Wsparcie statutowych projektów Fundacji ISKIERKA i codziennych działań, poprzez wykorzystanie możliwości jakie daje dana branża

Przykładem takiego zaangażowania jest wieloletnia już współpraca z dealerem Toyoty CZAJKA - AUTO , w postaci zabezpieczenia floty samochodowej fundacji, ale także powołania do życia projektu jakim jest "Z Toyotą w Świat", gdzie na jedyną w swoim rodzaju wyprawę swych marzeń wyruszają od 2008 roku dzieci zmagające się z chorobą nowotworową, ich najbliższa rodzina lub przyjaciele.

arch. Fundacji ISKIERKA

PAYROLLING

Payrolling polega na dobrowolnej deklaracji pracowników firmy do regularnego przekazywania określonej kwoty z pensji, na rzecz wybranego projektu Fundacji ISKIERKA. Jest to bardzo efektywny, elastyczny i łatwy do wdrożenia sposób na zwiększenie wpływu działalności filantropijnej pracowników i firmy. Decydując się na wdrożenie programu, Fundacja ISKIERKA kompleksowo pomoże w koordynacji całego przedsięwzięcia, począwszy od weryfikacji celów, poprzez realizację płatności, aż po informowanie pracowników o rezultatach ich wsparcia.

MARKETING SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY

Na specjalne zamówienie projektujemy barwne kalendarze, kartki świąteczne i okolicznościowe, oryginalne prezenty inspirowane twórczością naszych dzieci. Polecamy także nasze wydawnictwa muzyczne.

• Znakomity element kształtowania pozytywnego wizerunku Twojej firmy!
  • Każda złotówka pozyskana w ten sposób przez fundację wspiera naszych podopiecznych.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!