Amelia ZAJĄC

małopolskie
Miejscowość:
Bukowno

U Amelii rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną z grupy wysokiego ryzyka we wrześniu 2016 r. Dziewczynka wiele miesięcy była pacjentką Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszła leczenie chemioterapią. Kolejnym etapem była intensywna rehabilitacja. Niestety kolejny raz świat Amelki i jej rodziny się zatrzymał. W piątek, 1 marca 2024 r. Amelia była jeszcze w szkole, czuła się dobrze, ale w sobotę od rana była już bardzo osłabiona, a wyniki badania krwi były na tyle złe, że natychmiast pojechała do szpitala. Choroba wróciła. Rozpoznanie - ostra białaczka limfoblastyczna. Amelia wróciła na oddział w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie planowane są kolejne etapy jej leczenia zmierzającego ostatecznie do przeszczepu szpiku we wrocławskiej klinice.
Amelia uwielbia śpiewać, jak twierdzi jest to dla niej terapia. Kocha muzykę i sama uczy się gry na gitarze. Lubi rysować oraz spotkania z przyjaciółmi. Amelia ma brata Aleksandra, którego bardzo kocha i z którym łączy ją wyjątkowa więź. Jest bardzo życzliwą i uśmiechniętą dziewczyną, która pomimo trudnej choroby, pozostała optymistką. Ma wiele planów i ogromną determinację, aby wrócić do zdrowia.
Amelię czeka długie i intensywne leczenie w kilku ośrodkach medycznych, a po nim z pewnością rehabilitacja i opieka wielu lekarzy specjalistów. Potrzebne będą środki na odległe dojazdy do placówek (rodzina mieszka w województwie małopolskim), wykup leków, specjalną dietę, środki pielęgnacji, dodatkowe konsultacje i niezbędną rehabilitację. Dlatego apelujemy o przekazywanie jej darowizn na indywidualne subkonto oraz dzielenie się z nią 1,5% podatku.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 11.03.2024r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL23 1050 0099 6781 1000 1000 0562
BIC (SWIFT): INGBPLPW