Ryszard Pach z Paniówek

Ryszard Pach to pogodny dziewięciolatek z Paniówek w województwie śląskim. Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz na niedokrwistość hemolityczną.

W wieku 7 miesięcy Trafił na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, gdzie przeszedł pierwszy raz zabieg przetoczenia krwi. Od tego momentu chłopiec jest ciągle leczony. Obecnie Rysiu jest pod stała opieką lekarza hematologa i jest regularnie poddawany zabiegom na oddziale w Zabrzu.

Ulubionym zajęciem Rysia są długie spacery, ciekawi go wszystko dookoła. Chłopcu sprawia  dużą radość huśtanie się, więc obowiązkowym przystankiem podczas każdej przechadzki jest plac zabaw.  Uwielbia także spędzać czas słuchając muzyki i oglądając bajki ze swoja starszą siostrą.

Rysiu wraz z siostra jest samotnie wychowywany przez mamę. Obecnie najtrudniejsze dla rodziny są dojazdy do szpitala w Zabrzu i stała rehabilitacja chłopca ze względu na porażenie mózgowe, które wiążą się ze znacznym obciążeniem domowego budżetu.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie procesu leczenia Rysia, poprzez dokonywanie wpłat na indywidualny numer subkonta. Na tym etapie każda pomoc ma znaczenie. Za wszelkie wsparcie w imieniu rodziny dziękujemy.

*Apel powstał o informację z dnia 18.05.2017r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
73 1050 0099 6781 1000 1000 0632
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Ryszard Pach”

Wpłać darowizne