Wojtek Machulik z Rybnika

Wojtek Machulik ma trzy latka i mieszka w Rybniku. Niestety na chwilę obecną musiał zamienić dom na szpitalny oddział w Katowicach. Najlepiej o nim samym opowie historia napisana przez jego mamę.

„Cześć Nazywam się Wojtuś mam 3 latka i pochodzę z Rybnika. Do czerwca 2017 roku byłem zdrowym i radosnym chłopcem. Pewnego dnia moja mama zrobiła mi badania krwi, których wynik zmroził jej krew w żyłach. Tego samego dnia karetka zawiozła nas do GCZD w Katowicach. Choroba, którą u mnie wykryto to Zespół Mielodysplastyczny, który przekształcił się w ostrą białaczkę szpikową M7.

Choroba ta jest bardzo rzadka i występuje raczej u ludzi starszych a nie u takich małych smyków jak ja. Po intensywnym leczeniu i po długich miesiącach w izolatce w styczniu 2018 miałem przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Niestety już w maju choroba wróciła i to ze zdwojoną siłą. Po kolejnym intensywnym leczeniu w październiku 2018 miałem drugi przeszczep, niestety już w listopadzie choroba wróciła. Teraz jestem poddawany kolejnemu eksperymentalnemu leczeniu, jeśli ono zadziała odbędzie się trzeci przeszczep, tym razem dawcą będzie mama albo tata. Walka jaką toczę jest nierówna ale ja walczę z chorobą ze wszystkich sił, w końcu moje imię zobowiązuje.”

Sytuacja, w której znalazł się Wojtek jest trudna, a koszty towarzyszące procesowi leczenia wysokie. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe dla rodziny. Zachęcamy do wpłacania darowizn na subkonto Wojtka i do podzielenia się 1% w okresie rozliczeniowym. Za wszelkie wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał o informację z dnia 09.01.2019r.

Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Wojtek MACHULIK”