Filip Abramik z Katowic

Wiek: 10        
Region: śląskie        
Miasto: Katowice

Filip Abramik  jest mieszkańcem Katowic. Filip jest otwartym i pełnym energii chłopcem. Jego pasją jest rysowanie. Tworzenie niesamowitych i kolorowych pokemonowych światów . Ma mnóstwo cierpliwości i każdą pracę starannie dopieszcza. Uwielbia kreować magiczny świat klocków Lego, a także godzinami układać kolorowe koraliki pyssla tworząc co raz to nowe dzieła. Niestety czynności te są ostatnio dla Filipa nie lada wyzwaniem ze względu na operację, po której nie odzyskał jeszcze pełnej sprawności motorycznej. Jego największym marzeniem jest zostać paleontologiem i odkrywać tajemnice dinozaurów.
W październiku 2017 roku Filip trafił do szpitala z powodu nasilających się wymiotów. Po zrobieniu tomografii komputerowej głowy okazało się, że w głowie Filipka jest guz – MEDULLOBLASTOMA ANAPLASTYCZNA. Przeszedł operację usunięcia guza, chemioterapię w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz radioterapię i chemioterapię podtrzymującą.
Po blisko dwuletniej walce rezonans magnetyczny, który miał potwierdzić zakończenie leczenia wykazał, że nowotwór zaatakował ponownie. Filip natychmiast rozpoczął chemioterapię dla wznowy. Niestety chemia ta nie była wstanie pomóc Filipowi a jedyną szansą jest leczenie według protokołu MEMMAT w Wiedniu.
Obecnie mały bohater wraz z rodziną przebywa w Austrii gdzie kontynuuje leczenie.
Niestety koszty terapii są ogromne.
Na ten cel została założona zbiórka na portalu siępomaga.
https://www.siepomaga.pl/filip-abramik
Sytuacja, w której znalazł się Filip jest bardzo trudna a koszty towarzyszące procesowi leczenia są wysokie, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wparcie dla rodziny. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta Filipa oraz do podzielenia się 1% podatku na rzecz chłopca. Niewiele trzeba aby okazać serce i razem z Filipem zagrać w jednej drużynie, w tej grze o zdrowie… Za każde okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.”
Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 16.04.2020r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
10 1050 0099 6781 1000 1000 0699
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Filip ABRAMIK”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Magda Stajno, tel.: 609 574 984, email: m.stajno@fundacjaiskierka.pl