Hanna Nogacka z Będzina
Hanna Nogacka ma 12 lat i mieszka w Będzinie. Pierwsza wstępna diagnoza pojawiła się kiedy Hania miała niecałe 3 latka, w 2010 roku. Tomografia komputerowa oraz Rezonans Magnetyczny wykonane w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, wykazały guza nerwu wzrokowego, glejaka, zmiany hamartomatyczne oraz zdiagnozowano Neurofibromatozę typ I . W styczniu 2011 roku Hania przeszła operację usunięcia guza w Instytucie „ Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka „ w Warszawie. Niestety w wyniku tego całkowicie straciła wzrok  w prawym oku.  Dziewczynka od tego czasu pozostaje pod stałą kontrolą specjalistów szerokiego spektrum, aby w pełni kontrolować stan zdrowia dziewczynki i nieustannie obserwować wszelkie niepokojące zmiany, które mogą się pojawić.

Ze względu na spadek odporności, spowodowany operacją, Hania zmuszona była skorzystać z nauczania indywidualnego, przy którym kontakt z rówieśnikami został ograniczony. Teraz Hania jest dorastającą nastolatką. Ma trudność by zaakceptować wygląd swoich oczu reagujących na każdą zmianę, którą może wywołać choroba, zła dieta, a czasem zmiana pogody. Na horyzoncie pojawił się więc psycholog, u którego Hania walczy o wiarę w siebie, sens całej tej gonitwy i wszystkich wizyt u specjalistów.

Jest bardzo utalentowana plastycznie. Każdą wolną chwilę poświęca na stałe doskonalenie swojej pasji, rysowanie pochłania ją doszczętnie. To świat, w którym zamyka się, aby zaznać spokoju i pełnej radości! Hania ma także dwóch braci, a całą ferajnę ogarnia mama, która musiała zrezygnować z pracy bo nie dawała fizycznie rady żeby nad wszystkim zapanować.

Ciągłe wizyty i dojazdy do wymaganych specjalistów są dużym obciążeniem dla rodziny. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie procesu rehabilitacji Hani. Zachęcamy do przekazywania darowizn na indywidualny numer subkonta dziewczyny i do podzielenia się 1% podatku. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 07.01.2020

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
35 1050 0099 6781 1000 1000 0734
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Hanna NOGACKA”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl