Jakub SZCZESIEK

Województwo:
Miejscowość:
Rybnik

Jakub Szczesiek jest chłopcem pełnym ciekawości i otwartości na świat. Choruje na NF1 – neurofibromatozę typu 1, która objawia się u chłopca także w postaci glejaka nerwów wzrokowych. Pierwsze sygnały, które zaniepokoiły rodziców pojawiły się tuż po narodzinach, natomiast pełna diagnoza została postawiona, gdy Kuba miał 5 lat. Chłopiec przeszedł wówczas operację częściowej resekcji guza oraz chemioterapię w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wynik histopatologiczny wskazał, iż jest to gwiaździak włosowatokomórkowy. Obecnie rodzina ze wszystkich sił walczy o jak najlepszy komfort codziennego funkcjonowania Kuby, który jest pod stałą opieką lekarzy oraz wymaga ćwiczeń na koordynację ruchową i dodatkowych zajęć ogólnorozwojowych. Kuba pomimo wielu trudności jest niezwykle dzielny i optymistycznie patrzy w przyszłość. Wie, że najważniejsze w życiu jest zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego cieszy się każdą chwilą i snuje plany wyjazdowe po Polsce i świecie. Ma wiele pasji, które pozwalają mu się zrelaksować i twórczo wyrazić jak między innymi zajęcia ceramiczne czy modelarskie. Chłopiec jest także zmotywowany, by być coraz lepszym w sporcie i tak nauczył się już jeździć na rowerze, pływać, a w planach ma naukę gry tenisa ziemnego. W tym wszystkim wspiera go rodzina, która jest dla niego oparciem i największą motywacją do działania. Razem możemy wesprzeć Kubę w jego dalszym rozwoju i spełnianiu marzeń np. w postaci większej sprawności ruchowej, która dla wielu osób jest czymś oczywistym. Zachęcamy Państwa do wsparcia tego wyjątkowego chłopca poprzez darowizny przekazywane na indywidualny numer subkonta Kuby oraz do podzielenia się 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Za wszelką pomoc, w imieniu Kuby i jego bliskich, bardzo dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 29.06.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL08 1050 0099 6781 1000 1000 0735
BIC (SWIFT): INGBPLPW