Alicja GROBELAK

Śląsk
Miejscowość:
Myszków

Niespełna roczna Alicja z Myszkowa jest bardzo pogodnym i spokojnym dzieckiem. Od urodzenia rozwijała się prawidłowo, bez żadnych dolegliwości chorobowych, jednakże na początku roku 2022 r. mamę zaniepokoił duży brzuszek córki. Po kilku dniach obserwacji dnia 2 lutego br. wybrała się z dzieckiem na badanie USG, które wykazało dużego guza prawej nerki. Tego samego dnia mała Alicja została pacjentką Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie dalsze badania wskazały druzgocącą diagnozę - nowotwór złośliwy nerki (guz Wilmsa). Dziewczynka jest w trakcie intensywnej chemioterapii i przeddzień operacji usunięcia prawej nerki, która odbędzie się we Wrocławiu. Po powrocie z operacji czeka ją dalsze leczenie szpitalne. Alusia ma starszego - trzy i pół letniego braciszka - Filipka, dla którego rozstania z mamą i siostrą są bardzo bolesne, więc starają się być razem podczas każdej przepustki ze szpitala. Pozostały czas chłopiec spędza z dziadkami. Dodatkową trudnością dla rodziny jest spora odległość dzieląca dom rodzinny od miejsca leczenia, którą często, aby wspierać na oddziale mamę z córką, pokonuje tata. Nie wiadomo czy mama Alicji, która jest w trakcie urlopu macierzyńskiego będzie mogła, jak planowała, wrócić do pracy czy raczej całkowicie się poświeci opiece nad nią. Niezależnie od tego jak się potoczy leczenie Alicji, już teraz potrzebne jest wsparcie w zakresie kosztów jakie pojawiły się w związku z dojazdami do placówek medycznych czy wykupem niezbędnych leków. Dlatego prosimy Państwa o wpłatę darowizn na indywidualny numer subkonta Alicji i do podzielenia się z nią 1,5% podatku.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 15.03.2022r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL72 1050 0099 6781 1000 1000 1135
BIC (SWIFT): INGBPLPW