Ania OLCZYK
Ania Olczyk to pełna energii dziewczynka pochodząca z Katowic. Ma w sobie wrodzoną ciekawość świata i niezwykłą otwartość, szczególnie przejawiającą się w dziedzinie sztuki. Do niedawna uczęszczała do klasy o profilu sportowym, gdzie z powodzeniem trenowała szermierkę – jednak los diametralnie zmienił sytuację i tryb życia Ani. Zdiagnozowano bowiem u niej chorobę nowotworową.

Wszystko rozpoczęło się w momencie, kiedy dziewczynce zaczęły dokuczać dolegliwości bólowe stopy. Kiedy jakiś czas później pojawiły się bóle brzucha oraz stany gorączkowe zdecydowano o przyjęciu na oddział pediatryczny, gdzie przeprowadzone badania dały podejrzenie choroby nowotworowej. Ania została skierowana w trybie pilnym na oddział onkologiczny GCZD w Katowicach by dokładnie określić przyczynę złego stanu zdrowia. Tam rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Natychmiast rozpoczęto odpowiednie leczenie, które miejmy nadzieję zakończy się sukcesem.

Ania, co podkreślają jej najbliżsi, uwielbia aktywnie spędzać wolny czas. Oprócz wspomnianej szermierki trenuje także jazdę konną, jeździ na rolkach i rowerze oraz pływa. Obok świata sportu dziewczynka wyraża się również poprzez sztukę. W wolnych chwilach zamienia się w projektantkę – tworzy modowe projekty, które później wprowadza w życie. Jednak najbardziej marzy, żeby wyzdrowieć i móc powrócić do ”normalności” i życia sprzed choroby.

Wspólnie możemy wesprzeć Anię i jej rodzinę poprzez dokonanie wpłaty na indywidualny numer subkonta, na którym gromadzone są środki na wsparcie procesu leczenia dziewczynki. Zachęcamy także do przekazania 1% podatku na rzecz Ani. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 10.12.2015

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
81 1050 0099 6781 1000 1000 0488
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Anna Olczyk”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl