Biegniemy z Mają dla Wojtusia i Wiktorii
 

Biegniemy z Mają to bieg charytatywny organizowany co roku w Bielsku – Białej w Wapienicy przez grupę przyjaciół. Każdorazowo celem Biegu jest okazanie wsparcia oraz zbiórka pieniężna na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Pierwszy Bieg odbył się 23.11.2014 i był organizowany dla 5-letniej wówczas Mai Piątek.

Od tego czasu odbyło się 7 biegów charytatywnych, organizowanych co roku, jesienną porą, aby wspomagać dzieci dotknięte chorobą onkologiczną. Od początku Bieg przebiega tą samą trasą Nadleśnictwa Bielsko w Wapienicy, która wśród biegaczy zyskała już swoją nieformalną nazwę: Pętelka Mai.

Wszystkie informacje o tegorocznym biegu znajdziecie na facebooku

Biegniemy z Mają

W TYM ROKU RAZEM Z MAJĄ POBIEGNIEMY DLA WOJTUSIA I WIKTORII
Wojtuś Fajhauer jeszcze końcem 2020 roku chodził do przedszkola, jeździł na rowerku. Niestety rok 2021 zaczął nietypowo, bo od diagnozy. Dokładnie 1 stycznia stwierdzono u niego guza podstawy czaszki i tutaj zaczyna się jego trudna podróż…
Po zdiagnozowaniu guza został przewieziony ze szpitala w Katowicach aż do Szczecina. Tam, 19 stycznia odbyła się operacja częściowego usunięcia guza, w wyniku której wystąpił obrzęk uciskający rdzeń kręgowy. Spowodowało to porażenie czterokończynowe i niewydolność oddechową. Badania histopatologiczne wykazały struniaka.
Po dwóch tygodniach wykonano tracheostomię, w oddychaniu pomagał mu respirator. Po łącznie 5 tygodniach na intensywnej terapii wrócił oddech własny. W trakcie pobytu, po długich i trudnych rehabilitacjach wróciła sprawność lewej rączki i lewej nóżki, pojawiły się także ruchy głowy i tułowia po lewej stronie.
Następnie Wojtuś wrócił do Katowic, gdzie spędził kolejne 3 miesiące. Przeszedł radioterapię. Pod koniec pobytu zaczął sam mówić. Po przebytej radioterapii guz uległ minimalnemu zmniejszeniu. Niestety pozostała część guza jest nieoperacyjna i odporna na chemię.
Przebyte leczenie spowodowało mocne wychudzenie organizmu i Wojtuś znajduje się pod opieką poradni żywieniowej. Obecnie Wojtuś jest również pod opieką rehabilitantów i podczas ćwiczeń próbuje odzyskiwać choć odrobinę sprawności, aby móc się cieszyć dzieciństwem.

Wiktoria Łaskowska jest uroczą mieszkanką Bielska Białej. W połowie stycznia 2020 roku na ciele dziewczynki pojawiły się drobne siniaki i wybroczyny. Skarżyła się na ból nóżek i pachwin. Po wykonaniu badań krwi dziewczynka trafiła do szpitala w Bielsku Białej, skąd przetransportowano ją na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala, gdzie stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przeszła chemio i sterydoterapię. W październiku, po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia Wiktoria wróciła do domu gdzie kontynuowała leczenie podtrzymujące. Cała rodzina starała się zapomnieć o ciężkiej chorobie i znów cieszyć się sobą i codziennością.
Niestety, w sierpniu wyniki Wiktorii pogorszyły się. Po badaniach okazało się, że dziewczynka ma wczesną wznowę choroby. Oznacza to powrót do szpitala i podanie agresywnej chemioterapii. Wznowa białaczki, jeszcze w trakcie leczenia, jest ciężkim przypadkiem. Przed tą małą dziewczynką ogromne wyzwanie, ale gorąco wierzymy, że wszystko będzie dobrze.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:
86 1050 0099 6781 1000 1000 1077

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL86 1050 0099 6781 1000 1000 1077

BIC (SWIFT): INGBPLPW

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl