Daniel PILARSKI

śląskie
Miejscowość:
Zabrze

Daniel pierwsze symptomy choroby, w postaci bólu uda, zaczął odczuwać w wakacje, tuż przed swoimi 16 urodzinami. Chłopak intensywnie trenuje jazdę na rowerze – dziennie pokonywał nawet 200 km – dlatego początkowo diagnozowany był w kierunku naderwania mięśnia czworogłowego uda. Dopiero czujność doświadczonego ortopedy na wizycie kontrolnej pozwoliła postawić ostateczną diagnozę – bardzo rzadki mięsak Ewinga w pozakostnej postaci. Po czwartym, z dziewięciu cykli chemioterapii chłopak przeszedł operację usunięcia guza wraz z dużą częścią mięśnia czworogłowego uda. Daniel jest obecnie pod opieką Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, gdzie kontroluje powikłania leczenia m.in. podwyższone ciśnienie krwi, ubytki w słuchu, osłabione organy.
Daniel jest obecnie studentem II roku Informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Interesuje się sportem, głównie siatkówką i piłką nożną, jednak największą pasją Daniela jest jazda na rowerze. Każdą wolną chwilę najchętniej spędzałby na jeździe. Lubi także grać w gry komputerowe. Dzięki Fundacji Mam marzenie Daniel otrzymał swój wymarzony rower szosowy. Chłopak ma dwie starsze siostry.
Największą trudność związaną z chorobą Daniela jest niepełnosprawność w poruszaniu się. Wycięte podczas operacji mięśnie sprawiają problem w postaci słabej stabilizacji kolana, na skutek czego Daniel nie może biegać, kucać, ma duży problem na oblodzonych powierzchniach. Koszty związane z leczeniem stają się obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie procesu leczenia i obecnej rehabilitacji chłopaka poprzez przekazanie 1,5% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 5.01.2023r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL20 1050 0099 6781 1000 1000 0810
BIC (SWIFT): INGBPLPW