Dawid Miernik z Jastrzębia – Zdroju

Dawid Miernik to niezwykle ciekawy świata 15-latek pochodzący z Jastrzębia – Zdroju. Wolny czas poświęca czytaniu, które jest jego ogromną pasją. Dawid jest uczniem klasy dwujęzycznej, co z łatwością pozwala mu tłumaczyć teksty swoich ulubionych wykonawców jak Grimes czy Lana del Rey. Przed chorobą wiele energii poświęcał na przygotowania do szkolnych olimpiad i konkursów. Niestety obecnie, z uwagi na pobyt w szpitalu, nie może brać czynnego udziału w życiu szkoły.

Tryb życia Dawida został zachwiany pod koniec 2015 roku, kiedy wystąpiły pierwsze problemy ze zdrowiem. Po etapie diagnostyki rozpoznano chorobę nowotworową – mięsak Ewinga, który objął miednicę. Dawid był już poddawany leczeniu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie przeszedł radioterapię, operację oraz kolejną już chemioterapię.

Największą potrzebą jest obecnie wsparcie Dawida w walce o zdrowie. Mowa tutaj o wsparciu organizmu, który wycieńczony przez wszystkie terapie wymaga podawania suplementów oraz wlewów witamin, a także stosowania zabiegów zwiększających odporność.

Pomimo tych wszystkich przeciwności losu Dawid jest niezwykle zdeterminowany i z dystansem podchodzi do tematu choroby. Jest także świadomy specyfiki choroby, lecz pomimo to potrafi żartować z obecnej sytuacji. Takie podejście mobilizuje całą rodzinę, która nie poddaje się i z całych sił wspiera Dawida.

Wspólnie możemy przyczynić się do tego wsparcia. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta, na którym gromadzone są środki na rzecz Dawida. Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku. Każda pomoc na tym etapie ma ogromne znaczenie. W imieniu rodziny serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Zachęcamy również do wparcia zbiórki na portalu Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/dawid-miernik

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 16.03.2016

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
52 1050 0099 6781 1000 1000 0525
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Dawid Miernik”

Wpłać darowizne