Iga GŁĄBAŁA

Śląsk
Miejscowość:
Siemianowice Śląskie

Iga Głąbała jest niespełna trzy letnią mieszkanką Siemianowic Śląskich z korzeniami bielawsko-zabrzańskimi. Dziewczynka od urodzenia niezłomnie walczy o swoje zdrowie. Nadal jest diagnozowana, więc co kilka miesięcy rodzina otrzymuje kolejne rozpoznanie. Igusia zmaga się z chorobą nowotworową Mastocytozą, zespołem von Willebranda (wrodzona trąbocytopatia), Hipotonią mięśniową (obniżone napięcie mięśniowe), Elastopatią (hipermobilność – genetyczny zespół nadmiernej ruchomości stawów), atopowym zapaleniem skóry, nietolerancjami pokarmowymi, zezem zbieżnym ukrytym i wadą wzorku. Jesteśmy w trakcie diagnostyki zaburzeń ze Spektrum Autyzmu, w tym Zespołu Aspergera, Mutyzmu Wybiórczego, wad serca i innych schorzeń genetycznych. Iga codziennie uczestniczy w terapeutyczno-rozwojowych aktywnościach, które zabierają jej znaczną część jej czasu wolnego i beztroskiego dzieciństwa, ale umożliwiają łagodzenie objawów chorób oraz poprawę stanu jej zdrowia. Rehabilitacja odbywa się zwykle 3 razy w tygodniu, metodą Bobath, Vojta oraz Cranio-sacralna. Dodatkowo Iga jest pod stałą opieką psychiatry, psychologa, terapeuty SI i neurologopedy. Większość chorób, na które cierpi Iga mają podłoże genetyczne - są nieuleczalne. Nie przeszkadza jej to jednak, aby całymi garściami czerpać z życia radość. Jest pogodną i życzliwą dziewczynką, obdarowuje domowników niezliczonymi pokładami miłości. Śpiewa, tańczy, czyta i wygłupia się podczas zabaw z ukochanym tatusiem. Uwielbia gotować, w swojej zabawkowej kuchni, zupę pomidorową z moreli, kawę z cytryną i jagódkową herbatę z przyprawami częstując nią swoich gości. Nie brak jej entuzjazmu i pasji do malowania, całym ciałem. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc rodzicom Igi, aby mogli zapewnić Jej odpowiednie wsparcie diagnostyczne, farmakologiczne i terapeutyczne. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku oraz wpłaty darowizny na indywidualny numer subkonta Igusi. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 7.01.2021r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL66 1050 0099 6781 1000 1000 0952
BIC (SWIFT): INGBPLPW