Ignacy ZIEMIAŃSKI

Województwo:
Miejscowość:
Żory

Ignacy Ziemiański jest uwielbiającym piłkę nożną pięciolatkiem z Żor. Do szpitala trafił z podejrzeniem wyrostka robaczkowego, w październiku 2016 roku. U Ignasia stwierdzono rozległy guz jamy brzusznej – chłoniak Burkitta III stopnia. Leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty i po 117 dniach, w lutym 2017 roku zostało zakończone. Jednak ze względu na przebyty zespół tylnej odwracalnej encefalopatii (PRES) i zespół Schwartza-Barttera (SIADH) oraz skomplikowaną operację usunięcia pozostałości guza, wymaga dalszej opieki specjalistów i rehabilitacji.

Najlepszą zabawą Ignacego są klocki Lego i tworzenie własnych konstrukcji. Z tą pasją związane jest również marzenie, jakim jest wyjazd do Legolandu. Ma siostrę i brata, z którymi uwielbia się bawić. Poza Lego i piłką równie wiele emocji dostarcza mu Minecraft, gdzie tworzy własne budowle. Jak na pięciolatka Ignaś jest bardzo otwarty na aktywne wycieczki w góry. W zeszłym roku przeszedł w ciągu trzech dni, razem z rodziną 45-km trasę szlakami Beskidu Śląskiego z Ustronia do Bielska-Białej. Obecnie największym problemem jest konieczność monitorowania stanu organizmu poprzez cykliczne badania m.in. USG i tomografię komputerową jamy brzusznej, w tym mocno naruszonego podczas operacji pęcherza, rezonans magnetyczny głowy i inne. Konieczna jest też pomoc psychologiczna po przebytym leczeniu i powikłaniach w celu powrotu do pełnej aktywności.

Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Ignacego, gdyż zdobyte środki pomogą w dalszym leczeniu, rehabilitacji i wzmocnieniu psychologicznemu chłopca. Każda pomoc ma znaczenie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz do przekazania 1,5% podatku na rzecz Ignasia. Za wszelkie wsparcie w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 12.04.2017r.

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL65 1050 0099 6781 1000 1000 0582
BIC (SWIFT): INGBPLPW