Kamil PSYK
Kamil Psyk to pochodzący z miejscowości Pludry kilkulatek, który na początku 2015 roku trafił do szpitala w wyniku pogorszającego się stanu zdrowia. Chłopczyk był osłabiony, miał powiększone węzły chłonne i od pewnego czasu uskarżał się na ból rączek. Po przyjęciu na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie, natychmiast przeprowadzono badania by poznać przyczynę złego stanu Kamila. Wówczas padła bolesna dla rodziny diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Kamil został zakwalifikowany do rozpoczęcia chemioterapii, która miejmy nadzieję przyniesie oczekiwany rezultat.

Do momentu wystąpienia choroby chłopczyk, podobnie jak jego rówieśnicy, wolne chwile spędzał na zabawie w chowanego i berka oraz urządzaniu samochodowych wyścigów. Niezwykłe zdolności plastyczne przelewał na papier, malując farbkami i rysując co mu tylko w duszy gra. Gdy tylko pogoda dopisywała Kamil wraz z rodzicami i starszą siostrą Amelią-urządzali rowerowe przejażdżki. Teraz w wyniku choroby i znacznej odległości szpitala od miejsca zamieszkania, chłopczyk ma utrudniony kontakt z siostrą, za którą bardzo tęskni.

Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia szans Kamila na powrót do zdrowia. Dokonując wpłat na indywidualny numer rachunku oraz przekazując 1% podatku wspieramy chłopca i jego rodzinę w tym trudnym momencie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 01.04.2015

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
02 1050 0099 6781 1000 1000 0455
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Kamil Psyk”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl