Karol Wilk z Książenic

Karol Wilk jest siedmiolatkiem mieszkającym wraz z rodzicami w Książenicach  (woj. śląskie), u którego wykryto nowotwór złośliwy głowy – glejaka wielopostaciowego  IV kategorii. Choroba objawiła się nagle pod koniec lutego 2019r. – zaburzenia widzenia i potężny ból głowy. Karol trafił na SOR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie pilnie wykonane zostały badania. Po pełnym niepokoju oczekiwaniu diagnoza – ogromny guz lewego płata skroniowego mózgu zagrażający życiu Karola. Już po 2 dniach przeszedł operację. Pierwszy etap walki  Karola zakończył się sukcesem – co prawda nie udało się usunąć guza całkowicie ale operacja zakończyła się tylko z niewielkimi  powikłaniami pooperacyjnymi.
Po operacji Karol został przekazany na Odział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii. Przeszedł pierwszy cykl chemioterapii i obecnie nabiera sił na kolejne etapy długotrwałego leczenia. Niestety podczas leczenia większość czasu będzie spędzał w szpitalu a sam proces leczenia –chemioterapia i radioterapia obciążony jest wieloma skutkami ubocznymi.

Karol zakwalifikował się do protonoterapii, która niestety nie jest refundowana. Założona została zbiórka na portalu siepomaga na ten cel. Zachęcamy do wsparcia Karolka.

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-karolka

Karol jest wesołym, pogodnym, energicznym chłopcem, uwielbia spędzać czas ze swoimi rówieśnikami. Sporo radości sprawiała mu gra na pianinie, której uczy się od dwóch lat. Uwielbia wycieczki rowerowe. Jest wielkim fanem klocków lego, z zapałem składa różne pojazdy i maszyny.
Uczęszcza do I klasy, ale ze względu na długotrwałe leczenie musi przejść na system nauczania indywidualnego. Trudno mu zaakceptować fakt, że nie będzie miał kontaktu ze swoimi rówieśnikami.
Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Karola i jego rodziny, zdobyte środki pomogą zapewnić najlepszą opiekę i rehabilitację. Każda pomoc ma ogromne znaczenie dlatego zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta chłopca oraz przekazywanie 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Wspólnie mogą Państwo pomóc rodzinie przejść przez ten trudny dla nich etap w życiu. W imieniu rodziców serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 22.03.2019r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:
67 1050 0099 6781 1000 1000 0837

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL
67 1050 0099 6781 1000 1000 0837
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Karol Wilk”

 

Wpłać darowizne