Leon SZCZEPAŃSKI
Leon Szczepański to kilkunastomiesięczny chłopczyk pochodzący z miejscowości Brzeg. Pomimo swojego młodego wieku ma już ogromny bagaż doświadczeń związanych z chorobą nowotworową. Kiedy w kwietniu 2015 roku z powodu zapalenia oskrzeli trafił do szpitala, nikt nie spodziewał się jak dalej rozwinie się ta sytuacja. Podczas rutynowej kontroli lekarze dostrzegli niepokojącą zmianę w okolicy śródpiersia, która w dalszych badaniach okazała się być guzem. Leoś został skierowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł zabieg usunięcia około 1/3 wielkości guza. Po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego włączono do leczenia sterydoterapię oraz podjęto decyzję o przeprowadzeniu kolejnego zabiegu mającego na celu usunięcie guza. Niestety podczas drugiego zabiegu nie udało się usunąć go w całości. Po upływie kilku miesięcy przeprowadzono kontrolne badanie, które wykazało nieznaczną progresję guza. W opinii konsultanta w dziedzinie kardiochirurgii, Leoś nie kwalifikował się do dalszego leczenia operacyjnego i tym samym zdecydowano o rozpoczęciu chemioterapii. Przed chłopcem jeszcze bardzo długi okres leczenia, który miejmy nadzieję zakończy się dla niego sukcesem.

Trudno na tym etapie mówić o sprecyzowanych zainteresowaniach Leosia. Jak każde dziecko w jego wieku najbardziej interesuje się otaczającym go światem i tym co akurat robi jego starszy brat – Alan. Choroba Leona niekorzystnie wpłynęła na samopoczucie Alana, który cały czas dopytywał co się dzieje i kiedy w końcu Leoś wróci do domu. Największą trudnością na tym etapie jest dla rodziny znaczna odległość szpitala od miejsca zamieszkania, która wymaga nie tylko sporych nakładów czasu, ale także wiąże się ze sporymi kosztami.

Dzięki Państwa pomocy możemy wesprzeć rodzinę w tym trudnym i wyjątkowym dla nich momencie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta, na którym gromadzone są środki potrzebne na dalszym etapie leczenia chłopca.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 22.10.2015

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
60 1050 0099 6781 1000 1000 0478
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Leon Szczepański”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl