Łukasz KOBYLIŃSKI
Łukasz Kobyliński to pogodny sześciolatek z Zabrza. Jako dwulatek trafił na oddział onkologii dziecięcej w Zabrzu, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką białaczkę limfoblastyczną. Poddany wtedy chemioterapii zwalczył chorobę.

Największą pasją Łukasza są zabawki, w szczególności z Playmobile. Bardzo lubi kontakt z przyrodą. Fascynuje go świat zwierząt. Dużo uwagi poświęca także militariom, które pochłaniają znaczną część jego wolnego czasu. Teraz jednak przed chłopcem i jego rodziną na drodze ponownie stanęła choroba, z którą muszą się zmierzyć i stoczyć jeszcze raz batalię o powrót do zdrowia.

Na początku roku doszło do wznowy. Od lutego bieżącego roku Łukasz jest w trakcie chemioterapii i ma szanse na przeszczep tylko w przypadku uzyskania remisji. Niestety dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, komórki nowotworowe uodporniły się i ostatnią szansą i nadzieją jest zakup leku zwanego BLINATUMOMAB, który nie jest finansowany przez NFZ.

Całkowity koszt leczenia to 182 tysięcy złotych  (na zakup 13 fiolek leku , każda w cenie 14 tysięcy złotych). Kwotę na szczęście udało się zebrać w całości. Po jego szczęśliwym zakończeniu Łukasz zostanie zakwalifikowany do przeszczepu szpiku w Instytucie Transplantologii, w Ośrodku Przeszczepowym we Wrocławiu. Chłopiec ma już zgodnego w pełni dawcę i realne szanse na wyleczenie.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w pozyskaniu środków na kontynuację leczenia i walkę z białaczką. Zachęcamy do wpłat na indywidualne subkonto. Za wszelka pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał o informację z dnia 16.02.2017r.


Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
63 1050 0099 6781 1000 1000 0618
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Łukasz KOBYLIŃSKI”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Anna Sołtysik, tel.: 696 758 403, email: a.soltysik@fundacjaiskierka.pl