Marcin i Jakub JUSZCZYK


Region: Śląsk        
Miasto: Częstochowa

Marcin i Jakub są braćmi. Pomimo dużej różnicy wieku (Marcin ma prawie lata, Kuba chodzi już do szkoły podstawowej) uwielbiają spędzać razem czas. Kuba jest zapalonym fanem samochodów i w przyszłości chciałby zostać kierowcą rajdowym.

Pochłaniają go też gry komputerowe, ale gdy tylko ma okazję lubi wsiąść na rower i spędzać czas na świeżym powietrzu. Marcin ma niecałe 2 lata. Jest energiczny, pogodny i niezwykle ciekawy świata. Interesuje się wszystkim, co jest dookoła, w zasięgu wzroku i rąk.

Obaj bracia niestety cierpią praktycznie od urodzenia na retinoblastomę- siatkówczaka, który jest złośliwym wewnątrzgałkowym nowotworem oka. Każdy z nich jednak inaczej przeżywa chorobę. Marcin przeszedł liczne chemioterapie, jednak groźne powikłania (między innym porażenie nerwu twarzowego), obecność groźnego guza w prawym oku i niewystarczające efekty leczenia skłoniły rodziców do szukania ratunku dla chłopca za granicą.

Aktualnie Marcin leczony jest w klinice w Berlinie. Kuba również był leczony za pomocą chemioterapii. Aktualnie jego choroba znajduje się pod kontrolą, jednak liczne powikłania po leczeniu, w tym osłabione napięcie mięśniowe i niska odporność powodują, że chłopiec ma obniżoną sprawność psychofizyczną oraz zapada na liczne infekcje. W związku z tym wymaga ciągłej rehabilitacji.

Koszty leczenia i rehabilitacji braci są ogromne. Dodatkowo rodzice chłopców są niedowidzący i jest im niezwykle trudno pokryć związane z chorobą wydatki. Jeśli mają Państwo możliwość proszę wesprzeć Kubę i Marcina w walce o zdrowie.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
37 1050 0099 6781 1000 1000 0213
1% KRS 0000248546,
cel szczegółowy: Marcin i Jakub Juszczyk

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Magda Stajno, tel.: 609 574 984, email: m.stajno@fundacjaiskierka.pl