Martyna Maksimczyk z Bytomia

Martyna Maksimczyk to 15-letnia dziewczynka, która wraz z rodzicami i młodszą siostrą Dominiką mieszka w Bytomiu.

Jest wesołą oraz bardzo pogodną dziewczyną, która lubi spędzać aktywnie czas – latem jeździ na rolkach a zimą zastępuje je łyżwami. Martyna bardzo lubi gry komputerowe jak również spędzać czas ze swoją młodszą siostrą.

Problemy zdrowotne dziewczynki zaczęły się w maju 2011 roku, kiedy to trafiła pod opiekę lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Martyna obecnie przechodzi kolejny cykl chemioterapii. Czeka ją dalsze leczenie, które miejmy nadzieję zakończy się sukcesem i będzie miała szansę powrócić do normalnego życia.

Koszty leczenia chorób onkologicznych u dzieci są bardzo wysokie i często przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
1% KRS 0000248546