Mateusz Kurowski z Wilkowic

Z pozoru błahe objawy czasem zwiastują znacznie poważniejszą chorobę. Tak właśnie było w przypadku 16-letniego Mateusza Kurowskiego z Wilkowic, u którego rozpoznano chorobę nowotworową. Na początku stycznia 2015 roku nastolatek przechodził zwykłe, jak się wtedy wydawało, przeziębienie. Lecz z czasem zauważono u Mateusza powiększenie węzłów chłonnych. Odpowiedź w postaci natychmiastowej antybiotykoterapii nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i dopiero biopsja przeprowadzona w bielskim szpitalu wykazała faktyczną przyczynę złego stanu zdrowia-chłoniak Hodgkina. Mateusz od razu został skierowany na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, gdzie rozpoczęto leczenie włączając m.in. chemioterapię. Przed nim jeszcze kilka etapów leczenia, które miejmy nadzieję zakończą się sukcesem.

Mateusz swoją przyszłość wiąże ze światem informatyki i nowych technologii. Jego zainteresowania miały wpływ na dotychczasowe życiowe wybory, mianowicie podjęcie decyzji o nauce w technikum informatycznym. Wsparcie w tym trudnym czasie stanowi młodszy brat Łukasz, który wraz z rodzicami stale motywuje Mateusza do walki z chorobą i pomaga mu w momentach pełnych stresu i obaw, jakie często towarzyszą na oddziale szpitalnym. Obecność najbliższych dopinguje go do stawiania czoła chorobie.

Także my możemy wesprzeć Mateusza i jego rodzinę i pomóc im w tej wyjątkowej i trudnej sytuacji. Zachęcamy Państwa do dokonania wpłaty na indywidualny numer subkonta, na którym gromadzone są środki potrzebne w procesie leczenia. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
93 1050 0099 6781 1000 1000 0466
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Mateusz Kurowski”

Wpłać darowizne